۰
plusresetminus
چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۲
رسوایی بزرگ برای اپل

سافاری روی آیفون آدرس آی پی کاربر را لو می دهد

ایتنا- شرکت اپل به تازگی با دردسر جدیدی روبرو شده است که نشان دهنده آن است که این غول آمریکایی اطلاعات آدرس آی پی کاربران سافاری را به یک مرکز چینی لو داده است.
سافاری روی آیفون آدرس آی پی کاربر را لو می دهد
شرکت اپل به تازگی با دردسر جدیدی روبرو شده است که نشان دهنده آن است که این غول آمریکایی اطلاعات آدرس آی پی کاربران سافاری را به یک مرکز معین لو داده است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی theinquirer، بر اساس اطلاعات منتشر شده، مشخص شده است که اپل اطلاعات آدرس آی پی بسیاری از کاربران خود را به شرکت چینی Tencent ارائه کرده است که این امر ناراحتی کاربران را به همراه داشته است.

نکته بسیار مهم در این زمینه این است که این شرکت چینی شهرت بسیار بدی در میان کاربران جهانی داشته و به عنوان یک شرکت بسیار نزدیک به دولت چین شناخته شده است، و به همین دلیل نیز اپل ممکن است با فشار رسانه بسیار زیادی روبرو شود.

با این وجود، جامعه هواداران اپل مطابق معمول، بدون هیچ گونه تحقیقی در این باره به حمایت از برند محبوب خود پرداخته و به نوعی فشار را روی اپل کم کردند، که این امر به هیچ عنوان منطقی به نظر نرسیده و نشانگر عدم آگاهی این کاربران از خیانت اپل به اعتمادشان است.

البته اپل با مشکل قانونی روبرو نخواهد شد، زیرا در صفحه قوانین و مقررات کاربری خود به احتمال استفاده از اطلاعاتی مانند آدرس آی پی اشاره کرده است.
ولی با توجه به شرایط عقلانی باید گفت که این اقدام اپل به هیچ عنوان قابل قبول نیست، حتی اگر از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد.

جنبه عجیب دیگر این ماجرا این است که اپل یکی از اجزای اصلی جنگ تجاری آمریکا و چین بوده است، ولی این شواهد نشان دهنده آن است که در پس پرده، مراودات اپل با شرکای چینی خودش به قوت برجا مانده است، و کاربران و هوادارن اپل کمترین اهمیت را برای مدیران این شرکت دارند.
 
کد مطلب: 58509
برچسب ها: اپل سافاری چین
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام