۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸

جف بزوس خواستار وضع قوانین برای فناوری تشخیص چهره است

ایتنا -جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون از دولت امریکا خواست هر چه سریع‌تر برای استفاده ایمن از فناوری تشخیص چهره قانون وضع کند.
جف بزوس خواستار وضع قوانین برای فناوری تشخیص چهره است


جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون از دولت امریکا خواست هر چه سریع‌تر برای استفاده ایمن از فناوری تشخیص چهره قانون وضع کند.

به گزارش ایتنا از مهر، جف بزوس معتقد است افزایش استفاده از فناوری تشخیص چهره تبعات اجتماعی و سیاسی متنوعی را به همراه خواهد داشت و لذا کاخ سفید باید این موضوع را جدی بگیرد و قوانین خاصی را برای کاربرد فناوری مذکور وضع کند.

در ماه‌های اخیر برخی شرکت‌های فناوری آمریکایی به علت سواستفاده از فناوری تشخیص چهره و نقض امنیت و حریم شخصی مردم از این طریق مورد انتقاد قرار گرفته بودند. همچنین برخی از این شرکت‌ها بی‌سروصدا در حال همکاری با پلیس و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی امریکا هستند تا اطلاعات خصوصی مفصلی را با استفاده از فناوری یادشده و بدون جلب رضایت مردم جمع‌آوری کنند.

جف بزوس معتقد است اگر در مورد نحوه استفاده از فناوری تشخیص چهره قانون گذاری نشود، تضمینی وجود ندارد که در آینده از آن به درستی استفاده شود.
وی افزوده که آمازون دستورالعمل‌های مناسب از نظر خود برای کاربرد فناوری مذکور را تدوین کرده و معتقد است می‌توان بدین شیوه حقوق افراد را محترم شمرد و تضمین کرد که دولت‌ها به شکلی شفاف از فناوری یادشده بهره بگیرند.
کد مطلب: 58480
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام