۰
plusresetminus
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱

غول‌های اینترنت آمریکا تصمیم‌های جدیدی درباره محتوای خشونت‌آمیز کاربرانشان اتخاذ می‌کنند

ایتنا - مدیران ارشد گوگل و رد ایت به زودی باید در کنگره آمریکا حاضر شوند تا در مورد نحوه کنترل نفرت پراکنی در فضای مجازی از طریق خدمات تحت کنترل خود توضیح دهند.
غول‌های اینترنت آمریکا تصمیم‌های جدیدی درباره محتوای خشونت‌آمیز کاربرانشان اتخاذ می‌کنند

مدیران ارشد گوگل و رد ایت به زودی باید در کنگره آمریکا حاضر شوند تا در مورد نحوه کنترل نفرت پراکنی در فضای مجازی از طریق خدمات تحت کنترل خود توضیح دهند.

به گزارش ایتنا از مهر، بحث در مورد دامنه مسئولیت مدیران شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری آمریکایی برای کنترل سواستفاده از خدمات ارائه شده آنها در سال‌های اخیر افزایش یافته و مجلس نمایندگان امریکا تصمیم گرفته از مدیران ارشد دو شرکت گوگل و رد ایت برای بحث و تبادل نظر در این زمینه دعوت کند.

کاترین اویاما مدیر سیاستگذاری آی‌پی گوگل و استیو هافمن مدیرعامل ردایت، ۱۶ اکتبر در دو کمیته فرعی مجلس نمایندگان حضور یافته و به عنوان شاهد شهادت داده و نظرات خود را در مورد نحوه کنترل پلتفرم‌های خود برای جلوگیری از نفرت پراکنی، ترویج خشونت و غیره بیان خواهند کرد.

در این نشست نمایندگانی از برخی سازمان‌های غیردولتی مدافع حقوق شهروندی در فضای مجازی مانند بنیاد مرز الکترونیک، اتحاد برای مقابله با جرائم آنلاین و غیره حضور خواهند یافت.

هدف از برگزاری این جلسات تصمیم گیری در این زمینه است که آیا برای حفاظت از حریم شخصی و امنیت شهروندان امریکا در فضای مجازی باید قوانین جدیدی وضع شده و استانداردهای جدیدی توسط شرکت‌های فناوری مورد استفاده قرار گیرد یا خیر.

اکثر شرکت‌های فناوری با هدف کاهش تعهدات خود و جلوگیری از تحمیل تعهدات جدید معتقدند بیش از این نمی‌توانند در برابر مطالبی که کاربران در سایت‌های وابسته به آنها ارسال می‌کنند مسئولیت بر عهده بگیرند و لذا بر این باورند که قوانین و استانداردهای موجود کافیست. در عین حال بسیاری از سیاستمداران در امریکا و دیگر کشورهای جهان چنین نظری ندارند و تاکید دارند شرکت‌های فناوری به خصوص در آمریکا به مسئولیت های خود برای مقابله با نفرت پراکنی، تروریسم، نژادپرستی و غیره به طور کامل عمل نمی‌کنند.
 
کد مطلب: 58472
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام