۰
plusresetminus
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶

قطع همکاری آمازون با برخی پیمانکاران به دلیل فشار بیش از حد به رانندگان

ایتنا - به دنبال انتقادهای گسترده از شرکت آمازون به علت تحمیل فشارهای کاری شدید به کارمندانش که حتی باعث مرگ آنها شده، این شرکت مجبور به قطع همکاری با سه پیمانکار خود شد.
قطع همکاری آمازون با برخی پیمانکاران به دلیل فشار بیش از حد به رانندگان

به دنبال انتقادهای گسترده از شرکت آمازون به علت تحمیل فشارهای کاری شدید به کارمندانش که حتی باعث مرگ آنها شده، این شرکت مجبور به قطع همکاری با سه پیمانکار خود شد.

به گزارش ایتنا از مهر، به دنبال انتشار اخباری در رسانه‌های آمریکایی که نشان می‌دهد برخی پیمانکاران آمازون برای افزایش درآمد تا سرحد مرگ به رانندگان خود فشار می آورند، آمازون برای کاهش اثرات منفی این رسوایی با سه پیمانکار متخلف قطع همکاری کرد.

البته نتیجه این قطع همکاری بیکار شدن حدود ۲۰۰۰ نفر از کسانی است که برای آمازون کار می کنند و وظیفه تحویل بسته های خریداری شده توسط مشتریان آمازون را با استفاده از کامیون بر عهده دارند.

در شهریور ماه گزارش‌هایی در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می داد سه شرکت پیمانکار آمازون به نام های اینپکس شیپینگ، شیرد لومان و لتر راید، در اکثر موارد رانندگانی را برای راندن کامیون های حامل بسته های آمازون استخدام کرده‌اند که تجربه کاری بسیار اندکی داشته اند. آنها همچنین شرایط کاری بسیار دشواری را به این افراد تحمیل می کردند که شامل ساعات رانندگی طولانی و پرداخت‌های اندک بود.

هر یک از این رانندگان باید تنها در یک شیفت کاری هشت ساعته ۳۰۰ بسته را به مقصد می رساندند که به معنای تحویل یک و نیم بسته در هر دقیقه است که در بسیاری از موارد ناممکن بوده است. همچنین در صورت وقوع هر گونه تصادف شخص راننده یا شرکت پیمانکار و نه شرکت آمازون مسئول رسیدگی به موضوع بوده است.

طی مدت همکاری این سه شرکت با آمازون ۶۰ تصادف جاده‌ای جدی رخ داده که در ده مورد به مرگ و میر منجر شده است. آمازون در بیانیه‌ای که به دنبال قطع همکاری با این سه پیمانکار منتشر کرده مدعی شده به طور مرتب شرکت های همکار با خود را ارزیابی می‌کند تا وظایف خود را به نحو عالی انجام دهند.
 
کد مطلب: 58469
برچسب ها: آمازون
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام