۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸

شرکت‌های مرتبط با هوش مصنوعی چینی، مورد غضب آمریکا!

ایتنا - شرکت‌های چینی Sense Time،Megvii و iFlytek که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند جزء فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفته‌اند.  
شرکت‌های مرتبط با هوش مصنوعی چینی، مورد غضب آمریکا!

وزارت بازرگانی آمریکا ۲۸ شرکت توسعه دهنده فناوری‌های هوش مصنوعی و فناوری شناسایی صورت را به دلیل عملکردهایی برخلاف منافع سیاست خارجی این کشور در فهرست سیاه خود قرار داد.

به گزارش ایتنا از مهر، ایالات متحده آمریکا گروهی از شرکت‌های فناوری چینی را در فهرست سیاه وزارت بازرگانی قرار داد. این شرکت‌ها فناوری شناسایی صورت و دیگر فناوری‌های هوش مصنوعی را توسعه می‌دهند.
آمریکا ادعا می‌کند چین از فناوری این شرکت‌ها برای فشار بر گروه‌های اقلیت استفاده می‌کند.

بنابراین شرکت‌های آمریکایی نمی‌توانند بدون اجازه دولت به این شرکت‌ها فناوری بفروشند. «ویلبر راس» وزیر بازرگانی آمریکا در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: دولت آمریکا هیچ‌گونه خشونتی  علیه اقلیت‌ها در چین را تحمل نمی‌کند!

درمیان شرکت‌های تحریم شده از سوی آمریکا نام Hikvisionو Dahua دیده می شود. هر دوی این شرکت‌ها از تهیه کنندگان جهانی فناوری نظارت ویدئویی هستند.

 Hikvision طی بیانه‌ای اعلام کرد به حقوق بشر احترام می‌گذارد و با تصمیم دولت ترامپ مخالف است. این  شرکت در ادامه اعلام کرد طی یک سال سعی کرده سوءتفاهمات درباره این شرکت را برطرف کند و این تحریم به شرکای آمریکایی آن آسیب می‌رساند.

از سوی دیگر شرکت‌های چینی Sense Time،Megvii و iFlytek که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند نیز جزء فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفته‌اند.  

Sense Time و Megvii برای توسعه فناوری پیشرفته شناسایی صورت مشهور هستند و شرکت iFlytek نیز برای ارائه سرویس‌های ترجمه و فناوری شناسایی صورت شناخته شده است. 
در کل روز گذشته ۲۸ شرکت چینی به فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا افزوده شده‌اند.
کد مطلب: 58444
برچسب ها: هوش مصنوعی چین
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام