۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲

ایران در مقام هشتم زبان‌های رایج در اینترنت

ایتنا - طبق گزارشی جدید زبان فارسی در رده هشتم زبان‌های پر استفاده در فضای اینترنت قرار گرفته است.
جایگاه زبان‌های مختلف جهان در اینترنت

گزارش جدید این وب سایت نشان می‌دهد اندکی بیش از ۵۰ درصد وب سایت‌هایی که در فضای World Wide Web بازدید می‌شوند به زبان انگلیسی هستند. در این میان بقیه وب سایت‌ها اطلاعات را به زبان‌های دیگر نشان می‌دهند.

همچنین طبق این آمار زبان ۲.۱ درصد وب سایت‌ها نیز فارسی است. این جایگاه نشان دهنده رشد زبان فارسی است. این رقم در سال ۹۶، حدود ۰.۷ درصد و در سال گذشته ۱.۹ درصد بود.

به گزارش ایتنا از مهر، این وب‌سایت با بررسی اطلاعات مربوط به صفحات دانلود، موتورهای جستجو و تحلیل نتایج این رده بندی را اعلام کرده است. همچنین در این تحقیق فناوری‌های وب سایت‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. علاوه بر آن در تحلیل اطلاعات ۱۰ میلیون وب سایت پربازدید و همچنین میزان محبوبیت وب‌سایت‌ها در Alexa  طی ۳ ماه قبل نیز بررسی شده است.

طبق اطلاعات این وب سایت پس از زبان انگلیسی، روسی پر استفاده‌ترین زبان در فضای اینترنت است. ۶.۷ درصد از محتوای ارائه شده در اینترنت به زبان روسی است.

در رده سوم نیز زبان آلمان با ۵.۳ درصد قرار دارد. در رده‌های بعدی نیز به ترتیب زبان اسپانیا( با ۴.۸ درصد)، زبان فرانسوی (با ۳.۷ درصد)، زبان ژاپنی (با ۳.۴ درصد)، زبان پرتغالی ( با ۲.۷ صد) قرار دارند. جالب آنکه میزان استفاده از زبان ایتالیایی نیز مانند زبان فارسی ۲.۱ درصد است.

در این رده‌بندی زبان ترکی با ۱.۷ درصد پس از ایران و ایتالیا قرار دارد.  همچنین میزان استفاده از زبان‌های لهستانی و چینی نیز ۱.۶ درصد است. علاوه بر آن در رده‌بندی این وب سایت میزان استفاده از زبان عربی در وب‌سایت‌ها نیز ۰.۷ درصد ذکر شده است.

 
کد مطلب: 58418
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای