۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴

گوگل جلوی رمز تکراری را می گیرد

ایتنا- گوگل تصمیم دارد که برای مبارزه با خطرهای ناشی از پسوردهای ضعیف ابزاری به نام Password Checkup را در سرویس مدیریت حساب‌های کاربری خود قرار بدهد.
گوگل جلوی رمز تکراری را می گیرد
گوگل تصمیم دارد که برای مبارزه با خطرهای ناشی از پسوردهای ضعیف، ابزاری به نام Password Checkup را در سرویس مدیریت حساب‌های کاربری خود قرار بدهد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، گزارش‌های به‌دست‌آمده از گوگل و هریس پول نشان می‌دهد که نزدیک به یک‌چهارم آمریکایی‌ها از پسوردهای « Admin»، « abc123» و «123456» استفاده می‌کنند.

بر همین اساس، شرکت گوگل از ابزاری جدید به نام Password Checkup رونمایی کرده است که در صورت دزدیده شدن پسوردها یا نام‌های کاربری، به صاحبان حساب‌ها هشدار می‌دهد.
این ابزار برای اولین بار در ماه فوریه به‌عنوان افزونه گوگل کروم عرضه شد.
 
مارک ریشد به‌عنوان مدیر بخش امنیت حساب کاربری گوگل در این رابطه اعلام کرد که برنامه این بوده است که این افزوده به‌صورت ابزار پیش‌فرض گوگل کروم عرضه بشود.
او توضیح داد که افزونه عرضه شده در فوریه روشی برای آزمایش ارائه این ابزار برای عموم بوده است.
 
 رمز تکراری
 
گفتنی است هکرها عموما کاربرانی را مورد هدف قرار می‌دهد که از یک پسورد برای چند حساب کاربری استفاده می‌کنند، و در نتیجه می‌توانند با تکنیکی به نام  پر کردن اعتبار به تعداد زیادی از حساب‌های کاربری دسترسی داشته باشند.

پس اگر نام کاربری و پسوردتان در سال 2012 دزدیده شده باشد و آنها را تغییر نداده باشید، هکرها ممکن است از همان اعتبار برای ورود به حساب کاربری دیگر شما در سال 2018 استفاده کرده باشند.
 
تحقیقات جدید گوگل نشان داده که 66 درصد پاسخ‌دهندگان، از یک پسورد برای پند حساب کاربری استفاده می‌کنند و همین امر آنها را در برابر حملات احتمالی بسیار آسیب‌پذیر می‌کند.
افزونه Password Checkup با بررسی خودکار این امر به افراد هشدارهای لازم را ارائه می‌کند.
 
خوشبختانه اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که به این افزونه نیاز دارید لازم نیست که آن را دانلود کنید. این افزونه به‌صورت خودکار به مدیریت پسورد گوگل اضافه می‌شود و تمامی پسوردهای شما را برای مشکلات امنیتی احتمالی بررسی می‌کند.

 
کد مطلب: 58411
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام