۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۷

آسیب‌پذیری خطرناک در واتس‌اپ

ایتنا - اگر کاربری بخش گالری واتس‌اپ را برای مشاهده عکس‌ها باز کند و بر روی فایل‌های گیف آلوده کلیک کند، فرایند هک فعال شده و اطلاعات فرد قربانی سرقت می‌شود.
آسیب‌پذیری خطرناک در واتس‌اپ

با وجود طرح ادعای امنیت بالای پیام رسان واتس‌اپ، به تازگی حفره امنیتی تازه‌ای در این پیام رسان شناسایی شده که تهدیدی برای بیش از یک میلیارد کاربر آن محسوب می‌شود.

به گزارش ایتنا از فارس، محققان امنیتی از شناسایی آسیب پذیری خطرناکی در برنامه واتس‌اپ خبر داده‌اند که در قالب آن مهاجمان از فایلی تصویری با فرمت گیف برای آلوده کردن وسیله مورد استفاده کاربر و دسترسی به محتوای مورد نظر بهره می‌گیرند.

محققی که این حفره را شناسایی کرده با نام مستعار Awakened در سایت گیت هاب اطلاعاتی را در این زمینه ارائه کرده است، وی هشدار داده که فایل گیف مخرب را می‌توان به شیوه‌های مختلفی برای فرد مورد نظر ارسال کرد که از جمله این روش‌ها می‌توان به پیام واتس‌اپ، ایمیل یا هرگونه ابزار پیام رسان دیگر اشاره کرد.

به عنوان مثال اگر کاربری بخش گالری واتس‌اپ را برای مشاهده عکس‌ها باز کند و بر روی این فایل گیف کلیک کند، فرایند هک فعال شده و اطلاعات فرد قربانی سرقت می‌شود.

کاربران باید برای جلوگیری از وقوع هرگونه مشکلی برنامه واتس‌اپ خود را به روز کرده و از نسخه 2.19.244 به بالا استفاده کنند تا اطلاعاتشان هک نشود، سخنگوی واتس‌اپ هم در واکنش اعلام کرده که این آسیب پذیری ماه گذشته شناسایی و برطرف شده است.
کد مطلب: 58393
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام