۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳

مک‌ بوک اپل، قربانی جدید جنگ ترامپ و چین

ایتنا- کمپانی اپل در طی ماه گذشته اعلام کرد که با چشم‌پوشی از تعرفه برخی از مولفه‌های ضروری قصد دارد تولید مک پرو را در ایالات‌متحده ادامه بدهد.
مک‌ بوک اپل، قربانی جدید جنگ ترامپ و چین
کمپانی اپل در طی ماه گذشته اعلام کرد که با چشم‌پوشی از تعرفه برخی از مولفه‌های ضروری قصد دارد تولید مک پرو را در ایالات‌متحده ادامه بدهد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، بر اساس گزارش جدید شبکه بلومبرگ، اپل از تعرفه 25 درصدی روی پنج مؤلفه ساخته شده توسط چین معاف نیست.
در همین راستا گزارش‌ها حاکی از آن هستند که دفتر نماینده تجارت ایالات‌ متحده درخواست این کمپانی مبنی بر معافیت از پرداخت تعرفه روی مولفه‌های جانبی ساخت چین مک پرو را رد کرده است.
 
به‌ این‌ ترتیب شرکت اپل باید تعرفه مولفه‌های چینی یعنی صفحه مدار مدیریت پورت‌ها، آداپتور شارژ، کابل شارژ و سیستم خنک‌کننده برای پردازنده این کامپیوتر را بپردازد.
 
 
همچنین گزارش‌ها حکایت از آن دارند که دفتر نماینده تجارت ایالات‌ متحده اعلام کرده است که درخواست معافیت اپل به این دلیل رد شده است که این کمپانی «نتوانسته نشان دهد كه اعمال تعرفه‌های اضافی روی این محصول خاص باعث صدمه شدید اقتصادی به شما یا سایر منافع ایالات‌ متحده خواهد شد.»
 
تیم کوک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی اپل، در طی چند ماه گذشته با دولت ترامپ در رابطه با جنگ تجاری با دولت چین و تأثیرات احتمالی آن روی قیمت محصولات این کمپانی مذاکره کرده است.
 
گفتنی است نسخه به‌روز شده مک‌بوک پرو نیز مانند نسخه سال 2013 آن در تگزاس تولید می‌شود. هنوز تاریخ دقیق عرضه این کامپیوتر مشخص نیست اما تولید آن به‌زودی آغاز خواهد شد.
این کمپانی پیش‌ از این اعلام کرد که این کامپیوتر جدید که قیمت آن از 5999 دلار آغاز می‌شود در پاییز سال جاری در دسترس خواهد بود.
 
کد مطلب: 58384
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است