۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۹

دستگیری مدیر سابق یاهو به جرم هک کردن کاربران!

ایتنا - یک مهندس نرم‌افزار که قبلا در شرکت یاهو کار می‌کرد روز گذشته به جرم هک کردن حساب‌های ایمیل بیش از 6 هزار کاربر در جستجوی عکس‌ها و ویدئوهای مستهجن محکوم شد.
دستگیری مدیر سابق یاهو به جرم هک کردن کاربران!

ریسی دانیل رویز 34 ساله که در کالیفرنیا زندگی می‌کند بیش از 10 سال با شرکت یاهو همکاری داشت. وی در تمام طول مدت خدمت خود مهندسی قابل اعتماد تلقی شده و در بخش خدمات ایمیل یاهو مشغول به کار بود.

به گزارش ایتنا از فارس، بر اساس اسناد منتشر شده دادگاه، رویز هر از چند گاهی وارد شبکه داخلی ایمیل‌های یاهو می‌شد و با هک کردن کلمه عبور کاربران به محتوای حساب‌های کاربری ایمیل آنها دسترسی می‌یافت. وی در مجموع بیش از 6000 حساب ایمیل را هک کرد که عمدتا مربوط به زنان جوان و از جمله دوستان شخصی و همکاران وی بودند.

وی این ایمیل‌ها را برای یافتن عکس‌ها و ویدئوهای مختلف جستجو کرده و برخی از آنها را بر روی یک هارد دیسک شخصی ذخیره می‌کرد. این متخلف از اطلاعات حساب‌های هک شده یاهو برای دسترسی به حساب‌های دیگری مانند آی‌کلود اپل، فیس‌بوک، جیمیل، دراپ باکس و غیره نیز سواستفاده می‌کرد.

سرانجام یاهو متوجه فعالیت‌های مشکوک در برخی حساب‌های ایمیل خود شد و این فرد در آوریل سال 2019 شناسایی شده و به دادگاه معرفی شد. وی به 5 سال زندان و پرداخت 250 هزار دلار جریمه محکوم شده است.
 
کد مطلب: 58360
برچسب ها: یاهو هکر
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است