۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹

ثبت رکورد سریع‌ترین زمان رسیدن به 400 کیلومتر توسط یک خودرو

ایتنا - خودروی ریجرا در سال 2015 میلادی رونمایی شد اما قدرت موتور آن به حدی است که هنوز در میان سریع‌ترین خودروهای جهان قرار دارد.
ثبت رکورد سریع‌ترین زمان رسیدن به 400 کیلومتر توسط یک خودرو
کمپانی خودروسازی سوئدی کونیگزگ این روزها به یکی از قوی‌ترین خودروسازان جهان تبدیل شده است و خودروی ریجرای این کمپانی در حال حاضر در میان سریع‌ترین خودروهای جهان جای گرفته است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  Cnet، خودروی ریجرا در سال 2015 میلادی رونمایی شد اما قدرت موتور آن به حدی است که هنوز در میان سریع‌ترین خودروهای جهان قرار دارد. نکته قابل توجه این است که کمپانی کونیگزگ اخیرا برای این خودرو رکورد جدیدی را به ثبت رسانده و ریجرا موفق شده است تا در 31.49 ثانیه به‌سرعت 400 کیلومتر بر ساعت برسد.
 
 
 
جالب است بدانید که حتی تعداد خودروهایی که بتوانند به‌سرعت 400 کیلومتر بر ساعت برسند نیز محدود است ولی ریجرا در مدت‌زمان بسیار کمی به این سرعت می‌رسد. همچنین رکورد قبلی سریع‌ترین خودروی جهان پیش‌ازاین نیز به دست اجیرا آر اس هایپرکار ساخته شده توسط همین کمپانی شکسته شده بود که نسبت به ریجرا بسیار سنتی‌تر ساخته شده بود.
 
خودروی ریجرا از موتور دوقلوی توربو V8 بهره می‌برد که در هماهنگی با سه موتور الکتریکی کار می‌کند. این موتورها همان چیزی هستند که به ریجرا اجازه می‌دهد که نیازی به گیربکس و تعویض دنده نداشته باشد. سرعت این موتور به‌صورت کلی 1500 اسب بخار است.
 
کد مطلب: 58313
برچسب ها: خودرو رکورد سرعت
مرجع : www.cnet.com
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام