۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸

محققان به‌راحتی نرم‌افزارهای رای گیری آمریکا در سال 2020 را هک کردند

ایتنا - ماشین‌های رای گیری که ایالت متحده برای انتخابات 2020 از آن‌ها استفاده می‌کنند هنوز هم نسبت به برخی از هک‌ها آسیب‌پذیر هستند. گروهی از هکرهای اخلاقی برخی از این ماشین‌های رای گیری و سیستم‌های مورداستفاده در انتخابات را تست کرده و در نتیجه توانستند به ‌تمامی ماشین‌ها راه پیدا کنند.
محققان به‌راحتی نرم‌افزارهای رای گیری آمریکا در سال 2020 را هک کردند
گزارش‌های به‌دست‌آمده از هکرها حاکی از آن است که سیستم‌های رای گیری ایالات‌متحده نقص‌های امنیتی زیادی دارند که می‌توانند نتیجه انتخابات را تحت تأثیر قرار بدهند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، ماشین‌های رای گیری که ایالت متحده برای انتخابات 2020 از آن‌ها استفاده می‌کنند هنوز هم نسبت به برخی از هک‌ها آسیب‌پذیر هستند. گروهی از هکرهای اخلاقی برخی از این ماشین‌های رای گیری و سیستم‌های مورداستفاده در انتخابات را تست کرده و در نتیجه توانستند به ‌تمامی ماشین‌ها راه پیدا کنند. این تست در کنفرانس امنیت سایبری Def Con انجام شد اما این گروه یافته‌های خود را دیروز در اختیار واشنگتن‌پست گذاشتند.
 
شماری از نقص‌های امنیتی موجود در این سیستم‌ها از قبیل پسوردهای پیش‌فرض ضعیف و رمزگذاری نه‌چندان مطمئن به هکرها اجازه داد که به این ماشین‌ها وارد شوند. این گروه اعلام کردند که این ماشین‌ها ممکن است توسط هرکسی که به آن‌ها دسترسی دارد هک شوند و اگر کارمندان رای گیری اشتباهی بکنند، هکرها از راه دور هم می‌توانند به این ماشین‌ها نفوذ کنند.
 
 
 
البته این اولین باری نیست که از آسیب‌پذیری ماشین‌های رای گیری صحبت به میان می‌آید. در تابستان گذشته نیز مشخص شد که سیستم‌های انتخاباتی ممکن است برای ماه‌ها به‌صورت آنلاین در معرض هکرها قرار بگیرند و حداقل یکی از سازندگان ماشین‌های رای گیری سیستم‌های انتخاباتی را با دسترسی از راه دور فروخته است.
 
از طرفی به‌سرعت به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم و ایالت‌ها هم‌ زمان کمی برای امن کردن سیستم‌هایشان دارند. گزارش‌های واشنگتن‌پست نشان می‌دهد که میچ مک کانل به‌عنوان رهبر اکثریت سنا در این میان از لوایحی که بر رفع مشکلات امنیتی انتخابات تأکید می‌کند جلوگیری می‌کند. مک کانل تصویب کرده است که 250 میلیون دلار بودجه فدرال به مقامات رسمی ایالتی داده شود اما این رقم به میزان قابل‌توجهی کمتر از 600 میلیون دلاری است که دموکرات‌ها در سنا پیشنهاد کرده‌اند.
 
ما همچنین می‌دانیم که هکرهای روسی قبل از انتخابات سال 2016 به دو پایگاه داده انتخابات در دو ایالت فلوریدا دسترسی داشتند. دلیلی وجود دارد که باور کنیم هکرها - و نه فقط آن‌هایی که از روسیه هستند - در سال 2020 تلاش خواهند کرد تا به دستگاه‌های رای گیری آسیب‌پذیر دسترسی پیدا کنند. آژانس امنیت زیرساخت سایبری ایالات‌متحده (CISA) در حال آماده‌سازی برای حملات باج افزار مشابه آتلانتا و بالتیمور است و NYU همه راه‌هایی را که تاکتیک‌های ضداطلاعات رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای خنثی کردن انتخابات استفاده کند، شناسایی کرده است.
 
کد مطلب: 58310
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است