۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴

اوراکل: مقامات آمریکا قصد تفحص گوگل از طریق ما را داشتند

ایتنا - اوراکل اطلاعات مفیدی در رابطه با تجارت تبلیغات گوگل در اختیار دارد و به همین خاطر هم از طرف دفتر دادستان کل تگزاس، کمیته قضایی مجلس نمایندگان و وزارت دادگستری ایالات‌متحده موردتحقیق و تفحص قرارگرفته است.
اوراکل: مقامات آمریکا قصد تفحص گوگل از طریق ما را داشتند
کمپانی اوراکل اعلام کرد که محققان فدرال این کمپانی را به خاطر نزدیکی به اطلاعات مرتبط با تسلط بر بازار گوگل سوال و جواب کرده‌اند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از theinquirer، اوراکل اطلاعات مفیدی در رابطه با تجارت تبلیغات گوگل در اختیار دارد و به همین خاطر هم از طرف دفتر دادستان کل تگزاس، کمیته قضایی مجلس نمایندگان و وزارت دادگستری ایالات‌متحده موردتحقیق و تفحص قرارگرفته است.
 
یکی از منابع آگاه ادعا کرده است اوراکل در این میان تنها نبوده و کمیته قضایی از چندین کمپانی دیگر که احتمالا در نتیجه اقدامات گوگل و قدرت مطلق آن‌ها در بازار متضرر شده‌اند نیز اطلاعاتی را درخواست کرده است. البته اگرچه اوراکل در پاسخ‌گویی به این مقامات دولتی کاملا واضح عمل کرده است اما برخی از کمپانی‌های دیگر به دلیل ترس از اقدامات انتقام‌جویانه گوگل از پاسخ‌دهی طفره رفته‌اند.
 
همان‌طور که می‌دانید، گوگل و اوراکل سال‌هاست که بر سر سیستم‌عامل اندروید جدال دارند و این خبر برای گوگل چندان جدید و عجیب نیست.
 
 

داستان این دعوا ازآنجا شروع می‌شود که نسخه‌های ابتدایی اندروید با استفاده از کتابخانه‌های مرتبط با جاوا که هم‌اکنون در اختیار اوراکل است، ساخته شده بود. جاوا متن‌باز است اما اوراکل ادعا می‌کند که اگرچه این استفاده از این کد آزاد است اما API ها چنین شرایطی ندارند و جا دادن آن‌ها در اندروید غیرقانونی بوده است.
 
در نتیجه این اقدام، اوراکل ضرری 9 میلیارد دلاری را از گوگل طلب کرده است و دعوای قضایی میان آن‌ها همچنان ادامه دارد. به‌این‌ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که اوراکل در این تحقیق و تفحص قضایی از گوگل خوش‌گویی نکرده است.
 
بااین‌حال اگرچه تحقیقات مربوط به غول‌های فناوری از طرف هر دو جبهه سیاسی ایالات‌متحده تایید شده است اما مشکل بزرگ‌تر اینجاست که پیامدهای ادعای اوراکل مبنی بر متن‌باز نبودن API های کدهای متن‌باز روی آینده نرم‌افزارهای رایگان و متن‌باز بسیار زیاد خواهد بود.
 
کد مطلب: 58309
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است