۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷

قوانین فیس‌بوک شامل سیاستمدار‌ها نمی‌شود!

ایتنا - فیس‌بوک اعلام کرد سیاستمداران ملزم به رعایت راهنمای انتشار پست در این پلتفرم نیستند مگر آنکه پست‌های آنها خشونت‌آمیز و تبلیغاتی باشد.
قوانین فیس‌بوک شامل سیاستمدار‌ها نمی‌شود!

با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۲۰۲۰، فیس‌بوک اعلام کرد اظهارنظرهای سیاستمداران شامل قوانین انتشار پست در این پلتفرم نمی‌شود مگر آن که این اظهارات خشونت در پی داشته باشد.

به گزارش ایتنا از مهر، این شرکت قوانین خود درباره محتوایی که سیاستمداران به اشتراک می‌گذارند را به طور شفاف توضیح داد و اعلام کرد: نقش ما دخالت در اظهار نظر سیاستمداران نیست. با این وجود اگر محتوای پست‌های سیاستمداران به ایجاد خشونت و آزار در دنیای واقعی شود، فیس‌بوک آنها را حذف می‌کند.

این درحالی است که توئیتر نیز سیاست مشابهی را در پیش گرفته است. اما با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۲۰۲۰، فیس‌بوک تاکید دارد که در اختلافات سیاسی دخالتی نمی کند.

نیک کلگ، مدیر بخش ارتباطات فیس بوک  این سیاست را در یک پست وبلاگی توضیح داده است.
در این بیانیه آمده است: هنگامیکه فردی بیانیه یا پستی منتشر کند که خلاف استانداردهای پلتفرم ما باشد، اگر تشخیص دهیم که توجه عموم کاربران برای مشاهده آن بیشتر از خطرات احتمالی انتشار آن است، این پست در شبکه اجتماعی باقی می‌ماند. از این پس ما اظهارنظرهای سیاستمداران را محتوایی خبرساز در نظر می‌گیریم که براساس یک قانون کلی باید منتشر شود.

 با توجه به آنچه گفته شده فیس‌بوک پیام‌های تهدید آمیز علیه شخصی خاص را حذف می‌کند. همچنین این پلتفرم از هر کسی که یک کاندیدای سیاسی در هر سطح دولت باشد نیز پشتیبانی می‌کند. به عبارت دیگر طبق این بیانیه اتهامات  سیاستمداران علیه یکدیگر از پلتفرم فیس‌بوک حذف نمی‌شود. 

همچنین به گفته او فیس‌بوک ادعاهای سیاستمداران در پست‌های انتشاری را به سازمان‌های بررسی واقعیت (fact-checking organizations) ارسال نمی‌کند. اما اگر محتوایی منتشر شود که قبلا نامعتبر اعلام شده باشد، دوباره بررسی خواهد شد. به این ترتیب سیاستمداران نمی‌توانند پست‌های جعلی را منتشر کنند.

این در حالی است که فیس‌بوک سعی دارد این قوانین را با تلاش‌های خود برای ممنوعیت انتشار اخبار جعلی و محتوای غلط سیاسی متوازن کند. 
کلگ در ادامه بیانیه خود نوشت: البته فیس‌بوک همچنان با پست‌های تبلیغاتی برخورد می کند و اظهار نظرهایی که به خشونت منجر شود نیز به هیچ وجه در این پلتفرم  قابل قبول نیست.
کد مطلب: 58277
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام