۰
plusresetminus
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹

موافقت اپل با تولید رایانه‌های مک‌پرو در آمریکا

ایتنا - این شرکت اعلام کرده در ازای معافیت از تعرفه‌های مالیات بر واردات برخی قطعات اساسی این رایانه از چین، حاضر به تولید  دستگاه ها در آمریکا شده است.
موافقت اپل با تولید رایانه‌های مک‌پرو در آمریکا

اپل اعلام کرد رایانه‌های مک پرو را در آمریکا تولید می‌کند. البته این شرکت در ازای تولید رایانه‌ها در آمریکا برای واردات ۱۰ قطعه مورد نیاز دستگاه‌ها از چین، معافیت مالیاتی دریافت کرده است.

به گزارش ایتنا از مهر، چندی پیش با بالا گرفتن جنگ تجاری چین و آمریکا، اپل اشاره کرده بود رایانه‌های جدید مک پرو را در آمریکا تولید می‌کند. اکنون به نظر می‌رسد این امر واقعی است. اپل در بیانیه‌ای تولید رایانه‌های مک پرو در واحدهای تولیدی این شرکت در تگزاس را تایید کرده است. قبلا نیز تا سال ۲۰۱۳ رایانه های مک در این واحد تولید می شدند.
علاوه بر آن اپل دلیل این اقدام خود را به طور واضح اعلام کرده است.  این شرکت اعلام کرده در ازای معافیت از تعرفه‌های مالیات بر واردات برخی قطعات اساسی این رایانه از چین، حاضر به تولید  دستگاه ها در آمریکا شده است.

اپل برای واردات ۱۰ قطعه از اجزای رایانه مک پرو از چین (مانند بخشی از صفحه مدارها)  معافیت مالیاتی دریافت کرده است. البته اپل با زنجیره‌ای از تهیه کنندگان آمریکایی نیز  همکاری می‌کند، با این وجود بسیاری از قطعات رایانه اپل هنوز در چین تولید می‌شوند. 

بنابراین اگر قرار بود اپل برای تولید برخی قطعات اصلی رایانه‌های مک پرو در آمریکا بهای سنگینی بپردازد، سود چندانی عایدش نمی‌شد. 
تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل نیز یکی از دلایل این اقدام را تعهد اپل به ایجاد مشاغل در آمریکا اعلام کرده است.
کد مطلب: 58253
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای