۰
plusresetminus
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۰۰

آموزش: اسکن کردن کد QR در گوشی‌های آیفون

ایتنا- کد QR یا (پاسخ سریع)، یک بارکد دوبعدی است که دستگاه‌های اختصاصی و گوشی‌های هوشمند می‌توانند بخوانند. این کد می‌تواند اطلاعات مختلفی را در خود جای دهد و کاربر گوشی هوشمند با اسکن کردن این کد، اطلاعات موجود در آن را مشاهده می‌کند. این کد را چگونه می‌توان اسکن کرد؟
آموزش: اسکن کردن کد QR در گوشی‌های آیفون
کامپیوترها و گوشی‌های هوشمندی که در اختیار ما قرار دارد، همه کارها را آسان کرده است. اگر بخواهید یک لینک را با یک وب‌سایت در اشتراک بگذارید، کافی است آن را کپی کنید و در سایت قرار دهید. تمامی کسانی که تمایل به دریافت اطلاعات موجود در لینک دارند، می‌توانند روی آن کلیک کنند و مطالب را در مرورگر خود بارگذاری کنند. متأسفانه در زندگی واقعی جایی برای کلیک کردن، کپی کردن، بارگذاری مطالب و این قبیل موارد نیست. پس چه باید کرد؟
 
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اوبرگیزمو، در زندگی واقعی کدهای QR وظیفه لینک را بر عهده دارند. این کدها، شباهت زیادی باپه بارکد دارند و اطلاعات مختلفی را می‌توانند در خود ذخیره کنند. اگر کسی بخواهد اطلاعات موجود در آنها را بخواند، نمی‌تواند روی آن‌ها کلیک کند، بلکه باید آن‌ها را با استفاده از گوشی هوشمند خود اسکن کند.
 
دهه 1990 میلادی بود که استفاده از این نوع کد رواج پیدا کرد. این کدها در ابتدا در صنعت خودروسازی ژاپن کاربرد فراوانی داشتند. این روزها، کدهای QR همه جا مشاهده می‌شود. تبلیغ‌کنندگان و شرکت‌های مختلف از این ابزار برای ترویج و افزایش استفاده از وب‌سایت، خدمات، فروش و غیره استفاده می‌کنند.
 

روش اصلی استفاده از کدهای QR، اسکن کردن آن‌ها است. عده زیادی از کاربران دارای گوشی آیفون هستند. سوال این است که افرادی که گوشی آیفون دارند، چگونه می‌توانند این کدها را اسکن کنند. در ادامه به روش اسکن کدهای QR در گوشی‌های آیفون اشاره شده است.
 
برای اسکن کردن کدهای QR در گوشی آیفون، ابتدا اپلیکیشن “Camera” را راه اندازی کنید. سپس دوربین گوشی خود را روی کد QR بگیرید تا تصویر کد روی نمایشگر به نمایش درآید. اگر کد QR، معتبر باشد، گوشی به شما اطلاع می‌دهد که این کد، اطلاعاتی دربردارد. آیا تمایلی به رفتن به وب‌سایت حاوی اطلاعات این کد هستید؟ در صورتی که پاسخ شما مثبت باشد، مرورگر شما شروع به بارگذاری لینک می‌کند.
کد مطلب: 58228
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام