۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶

تعلیق هزاران اپلیکیشن‌ توسط فیس‌بوک

ایتنا - فیس‌بوک روز گذشته از تعلیق ده‌ها هزار اپلیکیشن عرضه شده توسط ۴۰۰ برنامه نویس و توسعه دهنده در این شبکه اجتماعی خبر داد.
تعلیق هزاران اپلیکیشن‌ توسط فیس‌بوک


این اقدام در راستای تکمیل تحقیقات در مورد رسوایی کمبریج آنالیتیکا صورت می‌گیرد. قرار است برخی از این برنامه‌ها به طور کامل و برخی برای مدتی تعلیق شوند تا تحقیقات در مورد عملکرد آنها تکمیل شود.

به گزارش ایتنا از تابناک، پیش از این اسنادی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته بود که نشان می داد فیس‌بوک ۶۹ هزار اپلیکیشن را تعلیق کرده است. در اکثر موارد علت این کار هیچ نوع تحقیقات یا ظن به عملکرد مشکوک اپلیکیشن‌های یادشده نبود و فیس‌بوک تنها بدان علت دست به چنین کاری زده بود که طراحان برنامه‌های یادشده اطلاعات درخواستی از طریق ایمیل را ارائه نکرده بودند.

فیس‌بوک از ماه مارس سال ۲۰۱۸ بررسی برنامه هایی را که در این شبکه اجتماعی به داده‌های خصوصی کاربران دسترسی می‌یابند، آغاز کرد. علت این امر سواستفاده یکی از این برنامه ها موسوم به کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات خصوصی کاربران فیس‌بوک برای بررسی میزان محبوبیت دونالد ترامپ در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. البته بعدها مشخص شد فیس‌بوک از این مساله مطلع بوده، ولی اهمیتی برای این موضوع قائل نبوده است.

افشای این مساله به انتقادات تند از فیس‌بوک انجامید و کار به جایی رسید که مارک زاکربرگ خود مجبور به حضور در کنگره آمریکا و ادای شهادت شد.
کد مطلب: 58210
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای