۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹

نقص امنیتی در واتس‌اپ

ایتنا - محققان امنیتی از شناسایی یک نقص جدید در نرم‌افزار واتس‌اپ خبر داده‌اند که باعث می‌شود اطلاعات و داده‌های شخصی کاربران در معرض دید اشخاص ثالث قرار بگیرد.
نقص امنیتی در واتس‌اپ


کارشناسان امنیتی از شناسایی حفره امنیتی مهمی در برنامه واتس‌اپ خبر داده‌اند که می تواند بیش از 1.5 میلیارد کاربر این برنامه را دچار مشکل کند.

به گزارش ایتنا از فارس، نقص یادشده باعث می‌شود قابلیت پاک کردن پیام‌های ارسالی که باعث می‌شود افراد دیگر نتوانند آنها را مشاهده کنند، به درستی عمل نکند و پیام‌های پاک شده باز هم قابل مشاهده و در دسترس باشند. علت این مساله مشکلات مربوط به تنظیمات این قابلیت در گوشی‌های اندرویدی و همین طور آیفون است.

آسیب پذیری تازه توسط محققی هندی به نام شیتش ساچان کشف شده که بعد از پاک کردن پیام‌ها و فایل‌های رسانه‌ای ارسالی خود از طریق واتس‌اپ در آیفون متوجه شد این کار عملا اتفاق نیفتاده و پیا‌م‌های وی هنوز از طریق گروه‌های گپ در دسترس است.

مشکل یادشده محدود به آیفون نیست و در مورد گوشی‌های اندرویدی نیز گزارش شده است. در نسخه اندروید واتس‌اپ هم در زمان پاک کردن پیام ارسالی برای همه، فایل‌های رسانه‌ای پاک شده عملا در دسترس باقی می‌مانند.
فیس‌بوک مالک واتس‌اپ و همین طور مالکان خود واتس‌اپ هنوز در این زمینه عکس‌العملی از خود نشان نداده‌اند.
کد مطلب: 58203
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است