۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴

استفاده ابزاری از فیس‌بوک توسط حزب حاکم انگلیس؟

ایتنا - بررسی‌های یک موسسه انگلیسی نشان می‌دهد حزب محافظه کار انگلیس تبلیغاتی با محتوای دروغین را در فیس‌بوک منتشر کرده و از این طریق تلاش کرده مردم این کشور را فریب دهد.
استفاده ابزاری از فیس‌بوک توسط حزب حاکم انگلیس؟

 بررسی‌های موسسه فول فکت در انگلیس نشان می‌دهد حزب محافظه کار انگلیس روز جمعه گذشته مطلب دروغینی را به عنوان دستاورد خود در فیس‌بوک در قالب آگهی در معرض دید کاربران قرار داده است.
در این آگهی به خبری در بی‌بی‌سی استناد و ادعا شده که حزب بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس ۱۴ میلیارد پوند پول نقد را برای تقویت و ارتقای کیفیت مدارس این کشور هزینه می‌کند.

به گزارش ایتنا از مهر، بررسی مقاله‌ای که در سایت بی‌بی‌سی مورد استناد این آگهی قرار گرفته، نشان می‌دهد رقم واقعی که حزب محافظه کار قصد دارد برای تقویت مدارس انگلیس هزینه کند، ۷.۱ میلیارد دلار است.
انتشار اطلاعات دروغین و غیردقیق در تبلیغات فیس بوکی توسط افراد و شرکت های خصوصی پدیده تازه‌ای نیست، اما اینکه یک حزب سیاسی مشهور در انگلیس که قدرت را در این کشور در دست دارد از فیس‌بوک برای دروغ پراکنی استفاده کند، امری قابل تامل و کم‌سابقه محسوب می‌شود.

فیس‌بوک در واکنش به این خبر اعلام کرده آگهی یادشده را مورد بررسی قرار می‌دهد و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌کند. بی‌بی‌سی و حزب محافظه کار انگلیس هنوز در این مورد واکنشی از خود نشان نداده‌اند.
کد مطلب: 58155
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است