۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱

مخالفت رگولاتوری با انتخاب مدیر عامل جدید رایتل

ایتنا - ​​​​​​​سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نسبت به انتصاب مدیرعامل جدید شرکت ارتباطی رایتل واکنش نشان داد و این انتصاب را فاقد وجاهت خواند.
مخالفت رگولاتوری با انتخاب مدیر عامل جدید رایتل

در پی انتشار خبری مبنی بر انتصاب مینا مهرنوش به عنوان مدیرعامل جدید شرکت خدمات ارتباطی رایتل، سازمان تنظیم مقررات رادیویی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به این انتصاب واکنش نشان داد.

به گزارش ایتنا متن کامل این اطلاعیه به این شرح است:

با توجه به اخبار منتشرشده در خصوص انتصاب مدیرعامل جدید برای شرکت خدمات ارتباطی رایتل، ذکر موارد زیر ضروری است:
 ۱- بر اساس پروانه‌های صادر شده از سوی رگولاتوری، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای تمامی دارندگان پروانه لازم الاجراست و این موضوع در پروانه رایتل نیز با صراحت قیدشده است.
 ۲- مصوبه الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای مدیران و دارندگان پروانه در حوزه ICT به اپراتور مذکور ابلاغ و برای اپراتور درباره انتصاب مدیرعامل جدید نیز لازم الاجراست.
 ۳- علیرغم ادعای انتصاب مدیرعامل جدید از دوم شهریورماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای شهریور تاکنون با امضای سرپرست این اپراتور انجام‌شده است.
 ۴- بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هرگونه انتصاب قبلی در خصوص مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره که در روزنامه رسمی ثبت‌شده باشد مشمول مصوبه اخیر کمیسیون نیست؛ که این موضوع در خصوص مدیرعامل جدید محقق نشده است.
لذا با توجه به موارد فوق و به دلیل عدم رعایت مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، این انتصاب از نظر رگولاتوری فاقد وجاهت بوده و اقدامات و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود. بدیهی است در صورت اصرار شرکت مذکور برای انتصاب ایشان لازم است تا مشخصات و سابقه کاری ایشان برای رگولاتوری ارسال شود تا مراحل بررسی صلاحیت حرفه‌ای ایشان بر اساس مصوبه کمیسیون صورت پذیرد.

الزامات احراز صلاحیت حرفه ای و تخصصی برای تصدی سمت های هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی اپراتورهای دارنده پروانه خدمات در حوزه ICT در جلسه ۲۹۴ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده است.
روز گذشته، اپراتور رایتل نیز از انتصاب مینا مهرنوش به عنوان مدیرعامل جدید این اپراتور خبر داد.


    در این زمینه بیشتر بخوانید:
    - اجرای مصوبه رگولاتوری در باره رایتل متوقف شد/مینا مهرنوش ماندنی شد
    - استعفای اجباری مدیر عامل رایتل

 
کد مطلب: 58144
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای