۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲

مقایسه توان مصرفی شبکه‌های 5G و 4G در حالات مختلف

ایتنا- هنوز فناوری 5G به صورت کامل نزد کاربران شناخته نشده است و ابهام‌های زیادی در مورد آن وجود دارد. یکی از این ابهام‌ها، توان مصرفی شبکه 5G در مقایسه با 4G است.
مقایسه توان مصرفی شبکه‌های 5G و 4G در حالات مختلف
بسیاری از کاربران در سراسر جهان آماده می‌شوند که به زودی از شبکه 5G بهره‌مند شوند. کاربران اشتیاق زیادی برای برخورداری از سرعت بی‌نظیر این فناوری دارند. سوالات و ابهام‌های گوناگونی در رابطه با شبکه 5G وجود دارد.
به عنوان مثال وضعیت توان مصرفی این شبکه هنوز برای بسیاری از کاربران مشخص نیست.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، گروه پژوهشی سیگنالز “SRG” به تازگی توان مصرفی شبکه‌های 4G و 5G را در حالات مختلف بررسی و مقایسه کرده است تا کاربران بتوانند درکی ملموس از میزان توان مصرفی شبکه 5G داشته باشند.
 
نتیجه این مطالعه نشان داده که دستگاه‌های 5G در اکثر حالات، توان مصرفی کمتری نسبت به دستگاه‌های 4G LTE دارند.
میزان توان مصرفی شبکه‌های 4G و 5G در حالات مختلف متفاوت است. توان مصرفی این شبکه‌ها به دو فاکتور بستگی دارد:
- میزان نرخ بیت (سرعت انتقال داده)
- اپلیکیشنی که در حال استفاده از شبکه است
 شبکه 5G

مرکز پژوهشی سیگنالز اعلام کرده که با افزایش سرعت انتقال داده(نرخ بیت)، شبکه‌ 5G توان کمتری نسبت به شبکه 4G مصرف می‌کند.
گفتنی است شبکه‌های 4G و 5G مورد آزمایش، متعلق به شرکت ورایزون بودند. این اطلاعات نشان داد که هر چه نرخ بیت بیشتر شود، شبکه 5G توان تحمل بیشتری دارد و انرژی کمتری مصرف می‌کند.
 
شبکه 5G در اوایل آزمایش نظر مثبت متخصصان را به خود جلب کرد، ولی پس از کاهش نرخ بیت (سرعت انتقال داده) ورق کاملاً برگشت. جالب بود که شبکه 4G با کاهش سرعت انتقال داده، توان کمتری نسبت به 5G مصرف می‌کرد.
در هنگام انجام کارهای معمولی و استفاده از اپلیکیشن‌های روزمره که نیاز به سرعت انتقال داده بالایی ندارند، توان مصرفی 4G نسبت به 5G کمتر است.
 
دستگاه‌های 5G در هنگام روشن بودن، انرژی بیشتری نسبت به مدل‌های 4G مصرف می‌کنند. احتمالاً برای انتقال داده با سرعت پایین در شبکه‌های 5G، انرژی روشن بودن به انرژی انتقال داده اضافه می‌شود و در نهایت توان مصرفی 5G از 4G بیشتر می‌شود.
 
کد مطلب: 58130
برچسب ها: 5G اینترنت 5G
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام