۰
plusresetminus
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶

اسناد رسمی اپل خبر از ورود به دنیای واقعیت مجازی می‌دهند

ایتنا- گزارش‌های مرتبط با ساخت هدست واقعیت مجازی از سوی اپل به شایعه نزدیک‌تر هستند اما فایل پیداشده در iOS 13 این گمانه‌زنی‌ها را تغییر داده است.
اسناد رسمی اپل خبر از ورود به دنیای واقعیت مجازی می‌دهند
گزارش‌های مرتبط با ساخت هدست واقعیت مجازی از سوی اپل به شایعه نزدیک‌تر هستند، اما فایل پیدا شده در iOS 13 این گمانه‌زنی‌ها را تغییر داده است.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، به‌تازگی یکی از توسعه‌دهندگان به نام استیو تروتن اسمیت فایل ویژه‌ای را در iOS 13 کشف کرده است که به کارمندان اپل نحوه اجرای نرم‌افزارهای واقعیت افزوده روی آیفون بدون نیاز به هدست را آموزش می‌دهد.
به‌ این‌ ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که اپل روی ساخت دستگاه واقعیت افزوده ویژه‌ای کار می‌کند که با آیفون‌ها در یک راستا کار می‌کند.
 
تروتن اسمیت همچنین اظهار کرد که فریم ورک StarBoard که پوسته سیستم اپل برای نرم‌افزارهای واقعیت افزوده استریو است نیز در iOS 13 وجود دارد.
همین امر نشان می‌دهد که این دستگاه احتمالا به‌صورت یک عینک واقعیت افزوده به بازار عرضه خواهد شد.
 
 
 
اپل از زمان عرضه قابلیت انیموجی برای آیفون X به بعد روی واقعیت افزوده مانور داد، پس عرضه دستگاهی که بتواند با آیفون‌های اخیر همراه شود چندان دور از انتظار نیست.
تروتن اسمیت همچنین اعلام کرد که فریم ورک GameController در iOS 13 دارای پروفایل گیم پدی است که برای دستگاهی ساخته شده است که به هنگام استفاده از واقعیت افزوده استریو می‌توان از آن استفاده کرد.
 
از آنجایی‌ که دستگاه‌های هولولنز 1 و 2 بیشتر تجارت محور هستند و سازه‌های واقعیت افزوده دیگر مانند گوگل گلس نتوانست نظر مخاطبان را جلب کند، پس می‌توان نتیجه گرفت که اپل با ساخت دستگاه واقعیت افزوده برای اشخاص عادی جامعه می‌تواند در این بازار موفقیت چشم‌گیری داشته باشد.
 
کد مطلب: 58113
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام