کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ویژگی‌های نسخه آپدیت iOS13

20 شهريور 1398 ساعت 11:48

ایتنا - یکی از آشکارترین تغییرات iOS13 حالت تیره است. از سوی دیگر اپلیکیشن‌هایی مانند مپس، نوتس و فتو نیز شاهد تغییراتی اساسی خواهند بود. اپل در ۱۹ سپتامبر نسخه جدید سیستم عامل «آی‌او‌اس» را عرضه می‌کند که در آن سرعت باز شدن اپلیکیشن‌ها افزایش می‌یابد. بررسی این سیستم عامل نشان داده اپل مشغول توسعه هدست واقعیت افزوده است.

به گزارش ایتنا از مهر، شب گذشته آیفون‌های جدید رونمایی شدند و طبق معمول همزمان با عرضه آیفون‌های جدید نسخه سیستم عامل iOS نیز تجدید می‌شود.

iOS13 در ماه ژوئن رونمایی شد اما اکنون تاریخ عرضه آن ۱۹ سپتامبر اعلام شده است. یک روز پس از عرضه نسخه جدید سیستم عامل، آیفون۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس روانه بازار می‌شوند.

سیستم عامل iOS13 به طور وسیع ارتقا یافته است. یکی از آشکارترین تغییرات آن حالت تیره است. از سوی دیگر اپلیکیشن‌هایی مانند مپس، نوتس و فتو نیز شاهد تغییراتی اساسی خواهند بود.  با نسخه جدید سیستم عامل، صدای سیری نیز طبیعی‌تر خواهد شد. همچنین iOS13 سرعت دستگاه را ارتقا می‌دهد به طور دقیق  عملکرد Fa ID حدود ۳۰ درصد سریع‌تر می‌شود و سرعت باز شدن اپلیکیشن‌ها نیز ۲بار بیشتر خواهد بود.

از سوی دیگر طی هفته‌های گذشته گزارش‌ها و شایعاتی درباره تولید هدست واقعیت افزوده در اپل  منتشر شد. اما اکنون گواهی واضح و روشن بر توسعه این فناوری در اپل وجود دارد.

«استیو تروتون اسمیت» یکی از توسعه دهندگان اپل در فایلی که توسعه دهندگان باید قبل از به کارگیری نرم‌افزار آن را بخوانند(read me)، برای کارمندان توضیح داده آنها چگونه می‌توانند اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده روی آیفون را بدون یک هدست واقعی فعال کنند.
 علاوه بر آن گیلرمو رامبو  یکی از کارشناسان فناوری نشان داد درiOS.13 و نسخه بتا iOS13.۱ سیستم پوسته StarBoard را برای فعال کردن اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده دارند.

البته اپل شب گذشته در برنامه رونمایی از محصولات جدیدش  به واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی اشاره‌ای نکرد. 


کد مطلب: 58088

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/58088/ویژگی-های-نسخه-آپدیت-ios13

ايتنا
  https://www.itna.ir