۰
plusresetminus
جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰

جایزه 3 میلیون دلاری برای کسانی که نخستین تصویر از سیاه‌ چاله را برداشت کرده‌اند

ایتنا- تصویر سیاه‌ چاله فضایی و برداشت آن یکی از اخبار بسیار مهم جهان در چند ماه گذشته بود و حال محققان پروژه عکس‌برداری از سیاه‌چاله فضایی به‌پاس تلاش‌های خود جایزه بریکترو دریافت کردند.
جایزه 3 میلیون دلاری برای کسانی که نخستین تصویر از سیاه‌ چاله را برداشت کرده‌اند
تصویر سیاه‌ چاله فضایی و برداشت آن یکی از اخبار بسیار مهم جهان در چند ماه گذشته بود و حال محققان پروژه عکس‌برداری از سیاه‌چاله فضایی به‌پاس تلاش‌های خود جایزه بریکترو دریافت کردند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، محققانی که اولین تصویر از یک سیاه‌چاله را به ثبت رساندند جایزه‌ای 3 میلیون دلاری دریافت کردند.
 
این جایزه بریکترو که به نام «اسکار علم» مشهور است توسط مدیران ارشد سیلیکون ولی مانند مارک زاکربرگ و سرگئی برین تامین شده است و برترین محققان زمینه‌هایی نظیر علوم زندگی، فیزیک و ریاضی را مشخص می‌کند.
 
این جایزه بین 347 محققی که روی پروژه اولین تصویر از سیاه‌چاله فضایی کار کرده‌اند تقسیم خواهد شد. میزان دیتای این عکس که درک ما از جهان را تائید یا با سوالات جدی مواجه می‌کرد، برابر با داده‌های عکس‌های سلفی‌ای بود که 40 هزار نفر در طول زندگی‌شان می‌گیرند.
  
بر اساس اظهارات شپ دلمن به‌عنوان مدیر این پروژه، این تصویر تنها آغاز لحظات رسانه‌ای سیاه‌چاله  است. او در این رابطه بیان کرد که:« چیزی که پیش‌بینی می‌کنم این است که با پایان دهه بعدی فیلم‌های باکیفیت و همزمانی از سیاه‌چاله‌ها خواهیم ساخت که نه‌تنها ظاهر آن‌ها بلکه چگونگی عملکرد آن‌ها در مرحله کیهانی را افشا می‌کند.»
 
 این تیم هم‌اکنون روی پردازش داده‌های موردنیاز برای تهیه اولین ویدیو از سیاه‌چاله کار می‌کند و قرار آن است آن را در سال آینده میلادی به جهانیان ارائه کند.
 
کد مطلب: 58061
برچسب ها: ناسا
مرجع : www.engadget.com
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است