۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵

شبکه‌های اجتماعی؛ بزرگ‌ترین خطر پیش روی بنگاه‌های تجاری

ایتنا- تحقیقات جدید دریافتند که بنگاه‌های تجاری با عدم پیگیری شمار رو به رشد نرم‌افزارهای شبکه‌هایشان خود را در معرض خطر بزرگی قرار می‌دهند.
شبکه‌های اجتماعی؛ بزرگ‌ترین خطر پیش روی بنگاه‌های تجاری
تحقیقات جدید دریافتند که بنگاه‌های تجاری با از عدم پیگیری شمار رو به رشد نرم‌افزارهای شبکه‌هایشان خود را در معرض خطر بزرگی قرار می‌دهند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی itproportal، گزارشی از Gigamon دریافته است که نرم‌افزار شبکه‌های اجتماعی، بالاترین حد نگرانی متخصصان امنیت است که این روزها با خطرات احتمالی شبکه احاطه شده‌اند.

در این میان نرم‌افزارهای استریم تلویزیون و خدمات پیام‌رسان و گیمینگ بزرگ‌ترین نگرانی احتمالی آنها را تشکیل می‌دهد.
 
شمار نگران کننده‌ای از کسب و کارها نیز اظهار کرده‌اند که در باره تعداد نرم‌افزارهای روی شبکه خود و سرویس‌های مورد نیاز برای مدیریت امنیتشان اطمینان ندارند.

به‌صورت کلی، 26 درصد از سازمان‌ها اعلام کرده‌اند که در رابطه با چگونگی افزوده شدن هرروزه نرم‌افزارها به شبکه‌شان اطلاعی ندارند و این در حالی است که 11 درصد از آنها نمی‌دانند که آیا ابزاری برای مدیریت امنیت آنها وجود دارد یا خیر.
 بنگاه تجاری
 
17 درصد از سازمان‌ها هرروز در حدود ده برنامه جدید را به شبکه‌های پروژه خود وارد می‌کنند که همین امر خطر آسیب‌پذیری‌ها و نقص‌های امنیتی را بالا می‌برد.
علاوه بر این 14 درصد از این سازمان‌ها اعلان کرده‌اند که برای مدیریت امنیت خود سیاست خاصی ندارند و همین امر منجر می‌شود که داده‌های سازمانی آنها در خطر قرار بگیرد.
 
اولی شریدان به‌عنوان مهندس امنیت Gigamon در این رابطه اظهار داشت که: «سازمان‌های امروزی به میزان زیادی به نرم‌افزارها متکی هستند و کارمندان اغلب از آنها برای انجام بخش‌های کلیدی شغلشان استفاده می‌کنند. با این‌ حال، این امر همچنین به آن معنا است که این نرم‌افزارها می‌توانند به داده‌های حساس شرکت دسترسی داشته باشند و اگر در دست افراد غلط بیفتند سازمان را تهدید کنند. بنابراین سازمان‌ها باید با نرم‌افزارها به‌عنوان بخشی از شبکه خود رفتار کنند و تا دید کاملی از عملکردهای آنها داشته باشند. همواره هنگام استقرار برنامه‌های جدید ،امنیت باید مهم باشد.»
 
کد مطلب: 58029
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است