۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵

ارز مجازی فیس‌بوک یورو را تهدید می‌کند؟

ایتنا - با توجه به سطح مقبولیت لیبرا، این ارز می‌‌تواند کنترل بانک مرکزی اروپا بر یورو را کاهش دهد و با تاثیر بر وضعیت نقدینگی بانک‌های منطقه یورو، به مکانیسم انتقال سیاست پولی اتحادیه اروپا آسیب برساند.
ارز مجازی فیس‌بوک یورو را تهدید می‌کند؟

طبق گفته یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، مقبولیت گسترده ارز مجازی لیبرای فیس‌بوک تهدیدی برای سیاست پولی در اتحادیه اروپاست.
یوس مرچ گفت:« با توجه به سطح مقبولیت لیبرا، این ارز می تواند کنترل بانک مرکزی اروپا بر یورو را کاهش دهد و با تاثیر بر وضعیت نقدینگی بانک های منطقه یورو، به مکانیسم انتقال سیاست پولی اتحادیه اروپا  آسیب برساند.
 وی همچنین گفت لیبرا می‌تواند نقش بین المللی ارز یورو را با کاهش تقاضا برای آن تضعیف کند.

به گزارش ایتنا از تسنیم، طبق گفته این نماینده بانک مرکزی اروپا ،ماهیت متمرکز لیبرا توجه زیادی را به خود جلب کرده است. وی تاکید کرد این سکه  پاسخگویی سهامداران است و توسط هیچ بانک مرکزی حمایت نمی شود.

  شرکتی که لیبرا را ساخته باید در برابر قانون گذاران آمریکا و اتحادیه اروپا قرار بگیرد و در مورد تهدیدهای این ارز برای دموکراسی به خاطر دسترسی به اطلاعات شخصی افراد در رسانه اجتماعی توضیح دهد.

قصد فیس بوک برای راه اندازی ارز مجازی مخصوص به خود باعث نگرانی و تردیدهایی در بسیاری کشورها از جمله چین و هند و چرخه‌های ارز مجازی شده است.
 فیس بوک اعلام کرد که در ماه ژوئن وارد بازار ارز مجازی می‌شود. همچنین اعلام کرد قصد دارد به کمک کالیبرا  فقر را از بین ببرد.کالیبرا یک خدمت مالی جدید است که به عنوان  نگهبان شبکه و بازار ارز مجازی لیبرا عمل می‌کند.

 کیف پول ارز مجازی کالیبرا در مسنجر و واتس آپ در دسترس است و انتظار می‌رود در 2020 به عنوان نرم افزاری جداگانه ارائه شود. این شرکت امیدوار است بتواند به آسانی فرستادن یک عکس، پول را هم منتقل کند.
 
کد مطلب: 57995
برچسب ها: لیبرا ارز مجازی
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است