۰
plusresetminus
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰

نوکیا برترین برند در زمینه به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید

ایتنا-گزارش ها نشان می‌دهند که تقریبا 96 درصد تلفن‌های همراه نوکیا که بعد از سه‌ماهه سوم سال 2018 فروخته شده‌اند هم‌اکنون از اندروید 9 پای استفاده می‌کنند یا این‌که تاریخ به‌روزرسانی اندروید آن‌ها مشخص شده است.
نوکیا برترین برند در زمینه به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید
گزارش ها نشان می‌دهند که تقریبا 96 درصد تلفن‌های همراه نوکیا که بعد از سه‌ماهه سوم سال 2018 فروخته شده‌اند، هم‌اکنون از اندروید 9 پای استفاده می‌کنند یا این‌که تاریخ به‌روزرسانی اندروید آنها مشخص شده است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی livemint، به نظر می‌رسد که «اچ ام دی گلوبال» این روزها بیش از هر کمپانی دیگری در ارائه به‌روزرسانی‌های خوشایند کاربران عجله می‌کند.

پیتر ریچاردسون به‌عنوان مدیر تحقیقاتی مرکز Counterpoint دراین‌باره اظهار کرده است که: «به‌روزرسانی امنیتی و سیستم‌ عامل جنبه‌ای از تلفن‌های همراه اندرویدی هستند که توجه کمی دریافت می‌کنند، و احتمالا از آنجایی‌ که تولیدکنندگان در رابطه با آن حرفی نمی‌زنند، آگاهی مشتریان نیز کم است. این امر در میان ده قابلیت مورد اهمیت مشتریان بیان نمی‌شود.»
 
به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و امنیتی به‌موقع همیشه یکی از نقص‌های اکوسیستم اندروید بوده است.
بسیاری از تولیدکنندگان تلفن‌های همراه هوشمند برای عرضه جدیدترین نسخه اندروید زمان زیادی صرف می‌کنند و کاربر نهایی نه‌تنها از قابلیت‌های مفید جدید بی‌بهره می‌ماند بلکه وصله‌های امنیتی حیاتی را هم دریافت نمی‌کند.
 
اطلاعات به دست آمده از Android Distribution Dashboard نشان می‌دهد که در ماه می 2019 آخرین نسخه اندروید تنها در 10 درصد دستگاه‌های بازار به کار رفته است و اندروید 8 هم روی تنها 28.3 درصد دستگاه‌ها مورداستفاده قرار گرفته است.
باقی دستگاه‌ها هنوز روی اندروید 7 و نسخه‌های قدیمی‌تر کار می‌کنند.
 
 
در این میان اچ ام دی گلوبال یکی از معدود تولیدکننده‌هایی است که برنامه اندروید وان گوگل را به‌خوبی اجرا کرده است. مامی دستگاه‌های خارج از چین این شرکت عضو این برنامه هستند و از اندروید خارج از چارچوب استفاده می‌کنند که دریافت به‌موقع به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و امنیتی تا 2 سال برای آن‌ها تضمین شده است.
این امر موجب شده است که این کمپانی بتواند به‌روزرسانی‌ها را سروقت به دستگاه‌ها ارائه کند.
 
البته جالب است بدانید که تولیدکنندگان که از رابط کاربری شخصی‌سازی‌شده برای دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند سعی دارند که به‌سرعت رقبای رابط کاربری خود را باعرضه قابلیت‌های جدید کنار بزنند.
در همین راستا 89 درصد از تلفن‌های سامسونگ و 84 درصد از دستگاه‌های شیائومی که بعد از سه‌ماهه سوم سال 2018 به بازار عرضه‌شده‌اند از اندروید 9 استفاده می‌کنند.
 
کد مطلب: 57975
نام شما
آدرس ايميل شما