۱
plusresetminus
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸

نرم‌افزارهای گوگل از گوشی‌های جدید هواوی حذف می‌شوند

ایتنا - گوشی هوشمند بعدی هواوی چین نرم‌افزارهای معروف گوگل مانند مپس، یوتیوب و جیمیل را نخواهد داشت چون این نرم‌افزار ها بخشی از سیستم عامل اندروید هستند.
نرم‌افزارهای گوگل از گوشی‌های جدید هواوی حذف می‌شوند


 شرکت جستجوی آمریکایی گوگل اعلام کرد طی تحریم‌های فعلی آمریکا در تجارت با هواوی، گوشی های جدید این شرکت نمی‌توانند با این نرم‌افزارها فروخته شوند.
 این یعنی گوشی های بعدی هواوی دسترسی به گوگل پلی را هم نخواهند داشت که باعث میشود مصرف‌کنندگان سایر نرم‌افزارهای محبوب را هم نداشته باشند.

به گزارش ایتنا از تسنیم، سخنگوی گوگل گفت تاخیری که دولت آمریکا هفته گذشته برای اعمال تحریم‌های هواوی اعلام کرد، شامل محصولات جدید از جمله میت 30 نمی شود.  فقط چند هفته به رونمایی از گوشی هوشمند جدید هوواوی مانده است.

 در حالی که شرکت های آمریکایی می توانند درخواست معافیت محصولات خاصی را از این تحریم‌ها داشته باشند، گوگل تا حالا چنین درخواستی را اعلام نکرده است.
این شرکت مخابراتی چینی اعلام کرد:«اگر آمریکا به ما اجازه دهد، هواوی همچنان از اندروید و اکوسیستم هوشمند آن استفاده می‌کند. در غیر این صورت ما سیستم عامل و اکوسیستم نرم‌افزاری مخصوص به خود را می‌سازیم».

 هواوی اعلام کرد تا زمانی که دولت آمریکا اجازه دهد ،از اندروید استفاده می کند ولی به ساخت سیستم عامل مخصوص به خود با نام هارمونی هم ادامه می‌دهد. این شرکت همچنین قصد دارد از سرویس نقشه برداری خود هم  پرده‌برداری کند که قرار است رقیب گوگل مپس باشد.

هفته گذشته تحریم‌های هواوی نود روز به تعویق افتاد تا بتواند تکنولوژی و تجهیزات جدید را از شرکت‌های آمریکایی بخرد.  دونالد ترامپ گفته بود که نمیخواهد آمریکا به تجارت با این غول تکنولوژی چینی ادامه دهد و آن را یک تهدید برای امنیت ملی خواند.
کد مطلب: 57970
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام