۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱

مهندسان، بهترین مدیران عامل حوزه فناوری هستند

ایتنا- اگر نگاهی به شرکت‌های فعال در زمینه فناوری بیندازید، خواهید دید که به دست مهندسان جوان تأسیس شده‌اند و کم کم به رشد و توسعه دست یافته‌اند. مهندسان بودند که این کسب و کارها را به رشد و تعادلی رساندند. واقعاً چه چیزی باعث تأثیرگذاری بالای مهندسان در زمینه فناوری می‌شود؟
مهندسان، بهترین مدیران عامل حوزه فناوری هستند
در عصر دیجیتال، شاهد رشد روزافزون کسب و کارهای فعال در زمینه فناوری هستیم. یکی از اصلی‌ترین دلایل رشد این کسب و کارها، مدیریت مهندسان در آنها است.

مهندسان با هوش و تدبیر خود کسب و کارها را ایجاد می‌کنند و به سودهای میلیونی و حتی میلیاردی می‌رسانند. بر اساس مطالعات انجام شده، بهترین مدیران عامل حوزه فناوری، در یکی از رشته‌های STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) تحصیل کرده‌اند.

به گزارش ایتنا به نقل از ونچربیت، بسیاری از تحلیلگران فکر می‌کردند که مهندسان، گزینه‌های مناسبی بر رهبری شرکت‌های فناوری نیستند؛ زیرا آشنایی چندانی با نیاز مشتریان، موارد مورد علاقه آنها و سیاست‌‎های فروش ندارند.
پس از مدتی عملکرد مهندسان به عنوان مدیر عامل نشان داد که این نظر، کاملاً اشتباه است و آنها بهترین گزینه ممکن برای این سمت هستند.
 

علل عملکرد فوق‌العاده مهندسان به عنوان مدیر عامل شرکت‌های فناوری
 - توانایی عالی در حل مسئله
- درک آسان فرآیندها و توانایی بهینه‌سازی آنها
- درک آسان فناوری
- مسئولیت‌پذیری و نظم بالا
- جدیت، پشت‌کار و ثبات قدم
- توجه به جزئیات 

مهندسان، توجه ویژه و خاصی به جزئیات دارند. مسیر تحصیل و سوابق کاری به آنها آموخته است که برای موفقیت باید جزئیات را مد نظر قرار دارند.
یک مهندس از ابتدا توانسته است مشکلات سخت و پیچیده‌ای را حل کند و به همین خاطر از پس اکثر مشکلات برمی‌آید. وی می‌تواند فناوری‌ها و نحوه کار آن‌ها را درک کند و برای بهینه‌سازی فرآیندها گام‌های مثبت و موثری بردارد.
 
اکثر مهندسان بر پایه نظم، دقت، جدیت و پشت‌کار فعالیت می‌کنند. آنها به خوبی می‌دانند که اگر قرار بود یک قفل بسته باز نشود، به آن در قفل نمی‌زند بلکه به جای آن دیوار می‌کشیدند که خاطر همه آسوده شود.
 
کد مطلب: 57958
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام