d21'; ?> ايتنا - یوتیوب به دلیل نقض حریم خصوصی کودکان جریمه می‌شود
۰
plusresetminus
شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹

یوتیوب به دلیل نقض حریم خصوصی کودکان جریمه می‌شود

ایتنا - طبق گزارش‌های مختلف تحقیقات «کمیسیون تجارت فدرال آمریکا» درباره نقض قوانین حریم خصوصی کودکان در یوتیوب، احتمالا جریمه‌ای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلاری برای گوگل (صاحب این پلتفرم) در بر خواهد داشت.
یوتیوب به دلیل نقض حریم خصوصی کودکان جریمه می‌شود


طبق گزارش‌ها «کمیسیون تجارت فدرال آمریکا» به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی کودکان در یوتیوب، جریمه ای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلاری برای این شبکه اجتماعی درنظرگرفته است.

به گزارش ایتنا از مهر، این پرونده هم اکنون در وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا تحت بررسی است و  «کمیسیون تجارت فدرال آمریکا» رای به تسویه آن داده است.
طبق گزارش های موجود «کمیسیون تجارت فدرال آمریکا» ماه گذشته این جریمه را تایید کرده است. در حال حاضر جزئیات دیگر این تسویه مشخص نیست. 
این درحالی است که هفته گذشته یوتیوب از ممنوعیت تبلیغات هدف گیری شده برای کودکان در پلتفرم خود خبر داد. البته مشخص نیست تصمیم یوتیوب به تسویه با «کمیسیون تجارت فدرال آمریکا» مرتبط است یا خیر.

تحقیقات «کمیسیون تجارت فدرال آمریکا» درباره یوتیوب، زمانی آغاز شد که گروه های مختلف این پلتفرم را به نقض قوانین حفاظت از حریم خصوصی کودکان در فضای آنلاین(COPPA) متهم کردند. به گفته این گروه‌ها یوتیوب اطلاعات کودکان کمتر از ۱۳ سال را جمع‌آوری می‌کرده است. تاریخ برخی از این شکایت‌ها به ۲۰۱۵ میلادی مربوط است. 

البته این نخستین باری نیست که«کمیسیون تجارت فدرال آمریکا» به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی جریمه‌های سنگین برای شرکت‌های بزرگ فناوری تعیین می‌کند. در اوایل تابستان جاری فیس‌بوک با پرداخت جریمه‌ای ۵ میلیارد دلاری توافق کرد. 
کد مطلب: 57919
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام