d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - آپدیت جدید ویندوز 10 عملکرد بلوتوث را مختل می‌کند - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آپدیت جدید ویندوز 10 عملکرد بلوتوث را مختل می‌کند

4 شهريور 1398 ساعت 21:07

ایتنا - اختلال در عملکرد رایانه‌ها بعد از نصب به روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ پدیده تازه‌ای نیست و این بار هم وصله به روزرسان تازه این سیستم عامل استفاده از بلوتوث را مختل می‌کند.مایکروسافت بسته به روزرسان تازه‌ای به نام ۴۵۰۵۹۰۳ را عرضه کرده که در صورت بارگذاری و نصب این بسته نه تنها امکان استفاده از قابلیت بلوتوث از بین می‌رود، بلکه کیفیت صوتی سیستم عامل ویندوز ۱۰ هم به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

به گزارش ایتنا از مهر، این مشکل در ماه گذشته و در زمان عرضه بسته به روزرسان ۱۹۰۳ ویندوز ۱۰ هم به وجود آمده و استفاده از بلوتوث را در ویندوز ۱۰ ناممکن می‌کرد. مایکروسافت بعدا تایید کرد که این موضوع اتصال بلندگوها و هدفون‌های بلوتوث را به رایانه‌ها ناممکن می‌کند.

کاربرانی که بسته به روزرسان ۴۵۰۵۹۰۳ را نصب کرده‌اند، می‌گویند نقص صوتی و بلوتوث در بخش Device Manager ویندوز و در زمان نمایش وسایل بلوتوث مشخص است. برخی کاربران هم می‌گویند بعد از نصب این بسته قابلیت بلوتوث به طور کامل از رایانه های آنها حذف شده است.

مایکروسافت می گوید کاربران باید تا زمان رفع قطعی این مشکل از قابلیت System File Checker در Command Prompt (sfc /scannow) استفاده کنند. این کار موجب اصلاح فایل های سیستمی آسیب دیده می شود.


کد مطلب: 57874

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/57874/آپدیت-جدید-ویندوز-10-عملکرد-بلوتوث-مختل-می-کند

ايتنا
  https://www.itna.ir