۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹

روسیه به دنبال ارسال روبات انسان‌نما به ایستگاه فضایی

ایتنا - نام مستعار روبات فضانورد روسی Skybot F-850 فدور است. این روبات در سال 2017 میلادی در یکی از فیلم‌های روسیه دیده شده بود و به خاطر نحوه به دست گرفتن اسلحه که مانند یک کلینت ایستوود روباتیک جلوه می‌کرد، مشهور شد.
روسیه به دنبال ارسال روبات انسان‌نما به ایستگاه فضایی
آژانس فضایی روسی Roscomos به‌تازگی روباتی به نام Skybot F-850 را برای ارسال به ایستگاه فضایی بین‌المللی در هفته آینده آماده کرده است.

به گزارش ایتنا از وب سایت خبری تحلیلی Cnet، نام مستعار روبات فضانورد روسی Skybot F-850 فدور است. این روبات در سال 2017 میلادی در یکی از فیلم‌های روسیه دیده شده بود و به خاطر نحوه به دست گرفتن اسلحه که مانند یک کلینت ایستوود روباتیک جلوه می‌کرد، مشهور شد.
 
 فدور حتی حساب کاربری توییتر ویژه خود را دارد و توییت‌هایی را به زبان روسی از دیدگاه یک روبات از او در این صفحه نقل می‌شود. شما می‌توانید ویدیوهای جالب فدور را که از نحوه پاسخ‌دهی‌اش به اپراتور انسانی تهیه‌شده است تماشا کنید.
 

یکی از خبرگزاری‌های روسی به نام TASS مدعی شده است که تجربه فضانوردی فدور به‌احتمال‌زیاد بسیار کوتاه خواهد بود. قرار است که این روبات با استفاده از یک فضاپیمای Soyuz بدون سرنشین در 21 اوت به ایستگاه فضایی برود و در 7 سپتامبر به زمین برگردد. ژنرال دیمیتری روگوزین به‌عنوان رییس Roscomos ویدیوی بسیار جذابی را از سفر این روبات به فضا تهیه و توییت کرده است که مشاهده آن خالی از لطف نیست.
 
الکسی اووچینین و الكساندر اسكورتسوف به‌عنوان فضانوردان روسی حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی به فدور خوش‌آمد خواهند گفت و بررسی‌های لازم در رابطه با نحوه عملکرد این روبات در جاذبه صفر را مورد بررسی قرار خواهند داد. این روبات در صورت موفقیت می‌تواند روزی به یکی از اصلی‌ترین فضانوردان روباتیک جهان تبدیل شود و اکتشافات بشری را دستخوش تغییرات زیادی بکند.
کد مطلب: 57793
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است