۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸

حذف پیغام‌های خصوصی توهین‌آمیز از توییتر

ایتنا - توئیتر قابلیت جدیدی اضافه کرده که دایرکت پیام‌هایی با محتوای اهانت آمیز را فیلتر می‌کند. این پیام‌ها در فولدری ذخیره و در این‌باره به کاربر هشدار داده می‌شود.
حذف پیغام‌های خصوصی توهین‌آمیز از توییتر


توئیتر  قابلیت جدیدی برای رصد پیام‌های خصوصی کاربران ارائه کرده است. این شبکه اجتماعی اعلام کرد مشغول آزمایش فیلتری برای «دایرکت مسج» ( پیام‌های مستقیم) با محتوای  اهانت‌آمیز است. پیام هایی که احتمالا حاوی واژه‌های مشکوک هستند در یک فولدر به نام «پیام‌های اضافی» ذخیره می‌شوند. کاربران می‌توانند به طور دلخواه آنها را ببینند.

به گزارش ایتنا از مهر، چند خط اولیه از  دایرکت مسج یا همان پیام مستقیم مذکور  مخفی می‌شود و در عوض این عبارت دیده می‌شود: «این پیام مخفی شده زیرا حاوی محتوای اهانت آمیز است». در این حالت کاربر می‌تواند آن را ببیند یا حذف کند. 

این در حالی است که توئیتر  در سال جاری میلادی تلاش کرده با استفاده از فناوری، توئیت‌های اهانت‌آمیر را بدون نیاز به دخالت کارمندان انسانی حذف کند. هرچند چنین سیاست‌های الگوریتم محوری کارآمد هستند اما ممکن است آنها نیز  پیام‌هایی را به اشتباه مشخص کنند یا  بسیاری از نمونه‌های خطرناک را  بدون فیلتر رها کنند.

در کنار این مورد توئیتر ویژگی «مخفی کردن پاسخ ها»(hide replies) را نیز آزمایش کرد و گزارش توئیت‌های اهانت‌آمیز را تسهیل کرد.
با این وجود بخش بزرگی از محتوای نامناسب و اهانت‌آمیز در توئیتر به شکل  «دایرکت مسج» هستند که حتی ممکن است کاربران را دنبال نکنند. زنان و افراد رنگین پوست به خصوص در معرض آزار و اذیت آنلاین قرار دارند. اگر تنظیمات حساب کاربری فرد طوری باشد که او بتواند پیام مستقیم از هر کاربر دیگری دریافت کند، توئیتر به طور خودکار آن پیام را در فایلی به نام «درخواست‌های پیام» قرار می‌دهد. علاوه بر آن توئیتر دارای ویژگی «فیلتر کیفیت» است که پیام‌های بی‌ارزش را از این فولدر پاک می‌کند.
کد مطلب: 57762
برچسب ها: توییتر دایرکت
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم