۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۰

مایکروسافت: ما همچنان به مکالمات اسکایپی و کورتانا گوش خواهیم داد

ایتنا - اپل، گوگل و فیس‌بوک به‌صورت موقت ضبط مکالمات را متوقف کردند و آمازون نیز با تنظیمات جدید به کاربران اجازه داد که اختیار ضبط مکالماتشان توسط الکسا به دست خودشان باشد اما مایکروسافت بی‌توجه به نگرانی‌های حریم خصوصی همچنان به این کار خود ادامه می‌دهد.
مایکروسافت: ما همچنان به مکالمات اسکایپی و کورتانا گوش خواهیم داد
مایکروسافت برخلاف سایر رقبا هنوز برای کاربران امکانی را برای انتخاب چگونگی ضبط مکالمات توسط دستیارهای هوشمند قرار نداده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل engadget، چندی پیش مشخص شد که مایکروسافت نیز مانند سایر کمپانی‌های ارائه‌دهنده خدمات مرتبط با دستیار هوشمند و سرویس گفتگوی صوتی به مکالمات کاربران با اسکایپ و کورتانا گوش می‌دهد. اپل، گوگل و فیس‌بوک به‌صورت موقت این کار را متوقف کردند و آمازون نیز با تنظیمات جدید به کاربران اجازه داد که اختیار ضبط مکالماتشان توسط الکسا به دست خودشان باشد اما مایکروسافت بی‌توجه به نگرانی‌های حریم خصوصی همچنان به این کار خود ادامه می‌دهد.
 
البته کمپانی مایکروسافت در اقدام جدیدی صفحه سیاست‌های حریم خصوصی خود را اصلاح کرد و در آن به کاربران خبر داد که کارمندان انسانی این شرکت برای بهبود خدمات به مکالمات و دستورات ضبط‌شده گوش می‌دهند.
 

یکی از سخنگویان مایکروسافت در این رابطه می‌گوید:«با توجه به سؤالاتی که اخیراً به وجود آمده دریافتیم که با مشخص کردن این‌که انسان‌ها برخی اوقات این محتوا را بررسی می‌کنند می‌توانیم کار بهتری انجام بدهیم.» در به‌روزرسانی صفحه حریم خصوصی اسکایپ آمده است که: « اطلاعات خصوصی برای این اهداف با روش‌های پردازش دستی (انسانی) و خودکار پردازش می‌شوند.»
  
این کمپانی در چندین صفحه دیگر اظهار داشته است که برای بهبود قابلیت‌هایی نظیر تشخیص گفتگو، ترجمه، درک مقصود و... محصولات و خدمات مایکروسافت از داده‌های صوتی و مکالمات ضبط‌شده استفاده می‌کند.
 
اگرچه مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد که مکالمات صوتی ضبط‌شده خود را در بخش حریم خصوصی پاک کنند اما تا پیش‌ازاین به‌صورت دقیق مشخص نشده بود که از این داده‌ها چه استفاده‌ای می‌کند. علاوه بر این برخی ادعا می‌کنند که مایکروسافت قبل از هر چیز با قرار دادن گزینه‌ای می‌تواند انتخاب ضبط شدن مکالمات را به کاربر بسپارد.
 
کد مطلب: 57750
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است