۰
plusresetminus
جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۰

کارمندان گوگل علیه همکاری با دولت آمریکا

ایتنا- کارمندان گوگل در نامه‌ای رسمی از این غول فناوری درخواست کرده‌اند که در مناقصه قرارداد محاسبات ابری اخیر آژانس حفاظت از گمرک و مرز ایالات‌متحده (CBP) شرکت نکند.
کارمندان گوگل علیه همکاری با دولت آمریکا
 کارمندان گوگل در نامه‌ای رسمی از این غول فناوری درخواست کرده‌اند که در مناقصه قرارداد محاسبات ابری اخیر آژانس حفاظت از گمرک و مرز ایالات‌متحده (CBP) شرکت نکند.
 
به گزارش ایتنا وبه نقل از  engadget، این نامه با اشاره به رخدادهایی مثل مرگ سه کودک مهاجر تحت سرپرستی ایالات‌متحده و سیاست مهاجرتی سفت‌وسخت دولت ترامپ از گوگل درخواست کردند که با آژانس حفاظت از گمرک و مرز ایالات‌متحده، دفتر اسکان پناهندگان (ORR) و مهاجرت و اجرای گمرک (ICE) همکاری نکند.
 
در این نامه آمده است که:« ما می‌خواهیم گوگل به‌صورت عمومی تعهد بدهد که  CBP، ORR و ICE را تا زمانی که دست از مشارکت در نقض حقوق بشر برنداشته‌اند با هیچ زیرساخت، تأمین مالی یا منابع مهندسی به‌صورت مستقیم با غیرمستقیم پشتیبانی نکند. تاریخ واضح است: اکنون زمان نه گفتن است. ما نمی‌پذیریم که هم‌دست این جریان باشیم.»
 
 
 
تا زمان نوشتن این خبر بیش از 500 کارمند گوگل این نامه را امضا کرده‌اند. قراردادی که این نامه از آن صحبت می‌کند به ماه جولای برمی‌گردد اما هنوز مشخص نیست که گوگل در این مناقصه شرکت کرده یا حتی قصد شرکت کردن داشته باشد. این نامه نشانی جدید از نارضایتی کارمندان این غول فناوری درباره نحوه انجام تجارت این شرکت است.
 
در همین راستا در ماه نوامبر سال گذشته کارمندان گوگل در سراسر جهان برای اعتراض به نحوه برخورد این کمپانی با ادعاهای سوء رفتار جنسی اعتصاب کردند. البته هنوز مشخص نیست که گوگل تا چه حد در رابطه با تجارت خود به درخواست‌های کارمندانش اهمیت می‌دهد.
 
کد مطلب: 57749
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است