۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱

هواوی جایگزین اندروید را رونمایی کرد

ایتنا -با تشدید درگیری تجاری آمریکا با چین و اعمال محدودیت‌هایی بر علیه فعالیت هواوی، این شرکت سرانجام از سیستم عامل هارمونی خود رونمایی کرد تا آن را جایگزین اندروید کند.
هواوی جایگزین اندروید را رونمایی کرد

تحریم‌های آمریکا بر علیه هواوی به بهانه دور زدن تحریم‌های ایران باعث شده این شرکت چینی برای استفاده از سیستم عامل اندروید در گوشی‌ها و تبلت‌های تولیدی خود با محدودیت‌های جدی مواجه شود. از همین رو این شرکت مجبور شده  تا برنامه‌های خود برای تولید سیستم عامل بومی را جدی بگیرد.

به گزارش ایتنا از مهر، جای هارمونی در وهله اول برای استفاده بر روی خودروهای هوشمند، ساعت ها و رایانه های شخصی طراحی شده و نسخه نهایی آن در سال ۲۰۲۰ به بازار می‌آید.
نسخه هایی از این سیستم عامل حتی با هدفون‌های هوشمند و سیستم‌های واقعیت مجازی نیز سازگار خواهند بود. البته گفته می‌شود این سیستم عامل با گوشی پرچمدار جدید هواوی موسوم به میت ۳۰ سازگاری خواهد داشت.

هواوی تا به حال بارها اعلام کرده که هنوز ترجیح می‌دهد از اندروید در تولیدات خود استفاده کند، ولی اگر این کار ممکن نباشد، نصب سیستم عامل هارمونی در دستور کار آن قرار می‌گیرد. نسخه اولیه هارمونی قبلا با اسم کد Hongmeng یا Ark عرضه شده بود.
کد مطلب: 57683
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام