۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷

جف بزوس نزدیک به 3 میلیارد دلار سهام خود در آمازون را فروخت

ایتنا- جف بزوس به‌تازگی 990 میلیون دلار از سهام این کمپانی را فروخته است و موجب شده است تا میزان سهام فروخته شده این فرد در طی دو هفته گذشته به 2.8 میلیارد دلار برسد.
جف بزوس نزدیک به 3 میلیارد دلار سهام خود در آمازون را فروخت
جف بزوس به‌تازگی 990 میلیون دلار از سهام این کمپانی را فروخته است و موجب شده است تا میزان سهام فروخته شده این فرد در طی دو هفته گذشته به 2.8 میلیارد دلار برسد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی reuters، پرونده‌های نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار نشان می‌دهد که جف بزوس به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی آمازون در سه روز آخر ماه جولای 1.8 میلیارد دلار از سهام خود را فروخته است، ولی آمازون رابطه با دلیل انجام این اقدام اظهارنظر نکرده است.
 
 
از دیدی کارشناسان، این حرکت جف بزوس را می‌توان به‌عنوان بخشی از برنامه تجاری 10b5-1 این کمپانی که پیش‌ از این معرفی شده بود دانست.
بزوس پیش‌ از این گفته بود که می‌خواهد هرسال 1 میلیارد دلار سهام کمپانی آمازون را بفروشد تا بتواند هزینه‌های کمپانی موشک‌سازی بلو اوریجین را از این راه تأمین کند.
 
بدین ترتیب و با این اقدام جف بزوس، همسر سابق او به نام مکنزی بزوس با در دست داشتن 37 میلیارد از سهام این شرکت به دومین سهام‌دار بزرگ این کمپانی تبدیل شده است.
 
کد مطلب: 57653
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام