۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۰

آغاز عرضه نخستین خودرو با سقف مجهز به سلول خورشیدی در کره

ایتنا - خودروی سوناتا هیبرید جدید کمپانی خودروسازی خوش‌نام هیوندای با سقف مجهز به پنل‌های خورشیدی هم‌اکنون در کشور کره آماده است و به‌زودی به امریکای شمالی خواهد رسید.
آغاز عرضه نخستین خودرو با سقف مجهز به سلول خورشیدی در کره
کمپانی هیوندای در پاییز گذشته از برنامه‌های خود برای تجهیز اتومبیل‌هایش به سلول خورشیدی رونمایی کرد و هم‌اکنون اولین خودروی مجهز به این فناوری آماده شده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، خودروی سوناتا هیبرید جدید کمپانی خودروسازی خوش‌نام هیوندای با سقف مجهز به پنل‌های خورشیدی هم‌اکنون در کشور کره آماده است و به‌زودی به امریکای شمالی خواهد رسید. هیوندای امیدوار است که با پشتیبانی از این فناوری بتواند به کارآمدی سوختی و کاهش گاز دی‌اکسید کربن در طبیعت کمک کند.
 
 
 
پنل‌های خورشیدی به‌کاررفته در سقف این خودرو می‌توانند در طول یک روز باتری آن را 30 الی 60 درصد شارژ کنند. این فناوری با 60 ساعت شارژ روزانه می‌تواند مسافت رانندگی خودرو را در سال تا 1300 کیلومتر  افزایش بدهد.
 
البته این میزان ممکن است زیاد به نظر نرسد اما می‌تواند نشانی از این باشد که سقف‌های خورشیدی پتانسیل این را دارند صنعت خودروهای هیبریدی را با تحولی عظیم روبرو کنند. آمار به‌دست‌آمده همچنین شاهدی بر آن هستند مه پنل‌های خورشیدی به‌کاررفته در سقف خودروها تنها به برندهای لوکس محدود و خودروهای آزمایشی محدود نخواهند بود و استفاده آن روی خودروهای معمولی شهری نیز به‌راحتی امکان‌پذیر است.
 
کد مطلب: 57652
برچسب ها: خودرو هیوندای
مرجع : www.engadget.com
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است