۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴

اپل سال بعد مک ‌بوک 5G عرضه می‌کند

ایتنا- برنامه‌های ساخت آیفون مجهز به فناوری 5G برای سال 2020 ترتیب داده شده است اما این نشان‌دهنده محتوای کامل برنامه‌های 5G اپل برای آن سال نباشد.
اپل سال بعد مک ‌بوک 5G عرضه می‌کند
برنامه‌های ساخت آیفون مجهز به فناوری 5G برای سال 2020 ترتیب داده شده است اما این نشان‌دهنده محتوای کامل برنامه‌های  5G اپل برای آن سال نباشد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، گزارش‌های وب‌سایت دیجی تایمز حاکی از آن است که مک‌بوک‌های اپل در سال 2020 ممکن است به فناوری 5G مجهز شوند.

از یک‌سو این امر چندان تعجب‌آور نیست، زیرا در حال حاضر بسیاری از کمپانی‌ها لپ‌تاپ‌های خود را با فناوری 4G عرضه کرده‌اند، اما اپل در میان این گروه نبوده است و تصمیم گرفته است تا با عرضه مک‌بوک 5G به این جرگه بپیوندد.
 
البته با اطمینان می‌توان گفت که مک‌بوک 5G بسیار گران خواهد بود، اما قابلیت‌های آن هم بسیار بیشتر از مک‌بوک‌های فعلی است. این امر به خاطر استفاده از آنتن‌های سرامیکی به‌جای آنتن‌های فلزی است که موجب سیگنال‌گیری بهتر می‌شود اما قیمت آن شش برابر گران‌تر از نمونه‌های فلزی است.
 
 
 
البته از آنجا که اخبار مک‌بوک 5G تنها در دیجی تایمز دیده شده است بهتر است تا به عرضه آن امیدوار باشیم، اما با در نظر گرفتن این شایعه و شایعات مرتبط با عرضه آیفون 5G اپل در سال آینده میلادی می‌توانیم مطمئن باشیم که این کمپانی کاربران خود را بیش از یک سال برای عرضه این فناوری روی دستگاه‌هایش منتظر نگه نخواهد داشت.
 
البته تلفن‌های همراه 5G موجود در بازار بسیار گران هستند و این فناوری به‌صورت کامل همه‌گیر نشده است و به همین خاطر هم اپل برای عرضه این فناوری چندان عجله ندارد و سال آینده برای ارائه آن چندان دیر نخواهد بود.

در حال حاضر، فناوری 5G تنها در برخی نقاط شهرهای بزرگ ایالات‌متحده در دسترس است و پوشش آن اصلاً مناسب نیست. البته این وضع تا سال آینده میلادی قطعاً تغییر خواهد کرد.
 
کد مطلب: 57642
برچسب ها: اپل مک‌بوک 5G
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام