۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۸

اسکن پیام‌های واتس‌اپ توسط هوش مصنوعی

ایتنا - فیس‌بوک قصد دارد با کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی که در دستگاه‌های کاربران نصب می‌شود، محتوای پیام‌های آنان را قبل از ارسال و رمزگذاری، اسکن کند و از انتشار مطالب خلاف قوانین اجتناب کند.
اسکن پیام‌های واتس‌اپ توسط هوش مصنوعی


فیس‌بوک تصمیم دارد با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی که در دستگاه‌های کاربران نصب می‌شود، محتوای سرویس واتس‌اپ را اسکن و کنترل کند. 
به گزارش ایتنا از مهر، در صورت اجرای این اقدام، اپلیکیشن واتس آپ به طور خودکار قبل از رمزگذاری و ارسال پیام ها، آن را اسکن می‌کند.  کارشناسان هشدار داده اند چنین تنظیماتی نیازمند آن است که واتس‌اپ  پیام‌های  ممنوعه را به توسعه دهندگان منتقل کند تا به این ترتیب آموزش هوش مصنوعی را ارتقا دهد.

به این ترتیب فیس‌بوک با کنترل محتوای پیام قبل از رمزگذاری و ارسال، به کاربران اجازه نمی‌دهد مطالبی خلاف قوانین این پلتفرم اجتماعی را منتشر کنند.
علاوه بر آن نگرانی‌هایی وجود دارد که این اقدام سبب می شود دولت‌ها در نهایت با اجبار شبکه‌های اجتماعی را وادار به جاسوسی از پیام‌های کاربران کنند.

فیس‌بوک در کنفرانس توسعه دهندگان خود که در می ۲۰۱۹ برگزار شد برنامه خود را برای انتقال فرایند کنترل محتوا از مراکزی با کارمندان انسانی به  سیستم‌های هوش مصنوعی در دستگاه‌های کاربران اعلام کرد.
کد مطلب: 57603
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
فیسبوک و واتس اپ و اینستاگرام سه خائن در حق امنیت کاربران!!! فقط تلگرام
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است