۰
plusresetminus
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵

مایکروسافت سرانجام امکان ذخیره‌سازی ابری نسخه پشتیبان ویندوز را ایجاد کرد

ایتنا- ریکاوری کردن و مهاجرت ویندوز برای کاربران فرایندی دشوار است اما به نظر می‌رسد که مایکروسافت قرار است تا در جدیدترین Insider Build ویندوز 10 این مشکل را حل کند.
مایکروسافت سرانجام امکان ذخیره‌سازی ابری نسخه پشتیبان ویندوز را ایجاد کرد
ریکاوری کردن و مهاجرت ویندوز برای کاربران فرایندی دشوار است اما به نظر می‌رسد که مایکروسافت قرار است تا در جدیدترین Insider Build ویندوز 10 این مشکل را حل کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، گزارش‌ها حاکی از آن هستند که Build 18950 ویندوز 10 گزینه بازگرداندن جدیدی به نام "دانلود ابری" در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
این نسخه از ویندوز 10 هم‌اکنون برای دانلود آماده نشده است، اما انتظار می‌رود که در طی یکی دو هفته آینده دسترسی عموم به آن مقدور شود.
 
هنوز اطلاعاتی در رابطه با این ساخت جدید منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد که قابلیت‌هایی از قبیل بازگرداندن عکس‌هایی که در حافظه ابری نگه‌داری شده است را ممکن می‌سازد.
این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد که سیستم‌عامل، درایورها، تنظیمات و نرم‌افزارهای خود را به‌صورت یکجا ریکاوری کنید.
 
 
 
اگر این قابلیت جدید واقعا کاربری داشته و مفید باشد می‌بایست درایورها و نرم‌افزارها به‌صورت جداگانه عرضه کند تا کامپیوتر جدید شما به زباله‌دان اطلاعات قدیمی و غیرقابل استفاده کامپیوتر قدیمی‌تان تبدیل نشود.
البته اطلاعات مرتبط با این ویژگی هنوز بسیار محدود است اما می‌توان آن را چشم‌اندازی به قابلیت جدیدی دانست که در نسخه 20H1 ویندوز 10 که برای سال 2020 برنامه‌ریزی‌شده است، عرضه می‌شود.
 
البته نکته دیگر این است که این قابلیت ممکن است تنها برای کاربران Insiders (جامعه تست بتای مایکروسافت) عرضه شده باشد.
یکی از مشکلات ارائه چنین قابلیتی کارهای زیادی است که هنگام مهاجرت ساخت‌های مختلف ویندوز باید انجام بدهید و به همین خاطر اغلب افراد از نصب ساخت‌های عرضه شده برای Insiders خودداری می‌کنند. اما قابلیت یادشده احتمالا این مشکل را نیز تا حد زیادی برطرف می‌کند.
 
کد مطلب: 57597
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام