۰
plusresetminus
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲

قوانین جدید کروم برای مبارزه با شنود اطلاعات در وضعیت مرور وب مخفیانه

ایتنا- همان‌طور که وعده داده‌شده بود گوگل می‌خواهد وب‌سایت‌ها را به انطباق با اصول مرتبط با حالت ناشناس (Incognito mode) مجبور کند.
قوانین جدید کروم برای مبارزه با شنود اطلاعات در وضعیت مرور وب مخفیانه
همان‌طور که گوگل قبلا وعده داده بود، این شرکت می‌خواهد وب‌سایت‌ها را به انطباق با اصول مرتبط با حالت ناشناس (Incognito mode) مجبور کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی گوگل به‌تازگی کروم 76 را برای سیستم‌ عامل‌های لینوکس، مک و ویندوز عرضه کرده است و به‌ این‌ ترتیب شناسایی افراد از طریق جست‌وجو برای وجود فریم ورک اصلی را در مرورگری خصوصی ملغی کرده است.
به‌ این‌ ترتیب وب‌سایت‌ها دیگر نمی‌توانند کاربران حالت ناشناس را مجبور به انتخاب میان ورود به‌ حساب کاربری یا استفاده از حالت استاندارد کنند.
 
 
 
این قابلیت جدید گوگل برای کاربران، برخی از اپراتورهای وب‌سایت‌ها را آزرده‌خاطر خواهد کرد.
بسیاری از این اپراتورها می‌دانند که کاربران از حالت ناشناس برای طفره رفتن از پرداخت‌های soft paywalls  استفاده خواهند کرد.
در این سری از وب‌سایت‌ها کاربران تنها می‌توانند در طی یک ماه به تعداد محدودی مقاله رایگان دسترسی داشته باشند و حساب‌های کاربری این افراد به شناسایی مدت‌زمان گذشته از دوره‌های رایگان آنها کمک بزرگی می‌کرد.
 
گفتنی است هم‌اکنون این وب‌سایت‌ها باید برای مبارزه با حالت ناشناس به دنبال روش‌های دیگری بروند یا قبول کنند که کاربران در آینده‌ای نه‌چندان دور ممکن است با استفاده از حالت ناشناس، فناوری تشخیص حساب‌های کاربری را دور بزنند و تا مدت‌ها از خدمات رایگان آنها به‌صورت نامحدود استفاده کنند.
 
کد مطلب: 57562
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است