۰
plusresetminus
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۵

همکاری ناسا، بلو اوریجین و اسپیس اکس برای طراحی مأموریت های فضایی جدید

ایتنا - جیم روتر به‌عنوان معاون رییس مأموریت فناوری فضایی ناسا اظهار داشت که این سازمان گرایش‌های کلیدی موردنیاز برای مأموریت‌های آینده خود از قبیل ارسال انسان به ماه و مریخ را شناسایی کرده است. این همکاری‌ها به ساخت و به‌کارگیری سریع‌تر محصولات موردنیاز این سازمان کمک خواهد کرد.
همکاری ناسا، بلو اوریجین و اسپیس اکس برای طراحی مأموریت های فضایی جدید
ناسا به سیزده کمپانی جدید برای توسعه فناوری‌هایشان به جهت کمک به مأموریت‌های آینده این سازمان کمک می‌کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، جیم روتر به‌عنوان معاون رییس مأموریت فناوری فضایی ناسا اظهار داشت که این سازمان گرایش‌های کلیدی موردنیاز برای مأموریت‌های آینده خود از قبیل ارسال انسان به ماه و مریخ را شناسایی کرده است. این همکاری‌ها به ساخت و به‌کارگیری سریع‌تر محصولات موردنیاز این سازمان کمک خواهد کرد. این گرایش‌های کلیدی شامل ارتباطات پیشرفته ، مسیریاب‌ها، مواد پیشرفته، ورود و نزول و فرود، ساخت و مونتاژ در فضا، قدرت، پیشرانه؛ و سایر فناوری‌های اکتشافی است.
 
یکی از کمپانی‌های منتخب ناسا اسپیس اکس است که روی پیشبرد فناوری‌های مرتبط با فرود عمودی موشک‌ها با مرکز کندی اسپیس این آژانس در فلوریدا کار می‌کند. کمپانی ایلان ماسک (اسپیس اکس) به‌منظور پالایش فناوری موردنیاز برای ارسال محرک به مدار زمین با مرکز تحقیقاتی گلن ناسا در کلیولند و مرکز پروازهای فضایی مارشال در آلاباما همکاری می‌کند. این فناوری برای توسعه وسایل نقلیه جدید اسپیس اکس به نام Starship ضروری است.
 
 
 
از طرف دیگر کمپانی بلو اوریجین در همکاری با مرکز فضایی جانسون ناسا روی سیستم راهبری و مسیریابی ویژه‌ای کار می‌کند که موجب فرود دقیق روی موقعیت‌های مکانی مختلف کره ماه می‌شود. این کمپانی همچنین با مراکز جانسون و گلن برای ایجاد سیستم سلول سوختی برای کاوشگر قمری Blue Moon که موجب تأمین نیروی دوهفته‌ای این کاوشگر می‌شود، همکاری می‌کند. درنهایت، ناسا به بلو اوریجین در توسعه مواد با دمای بالا برای نازل‌های مایع موتور موشک که در کاوشگران قمری استفاده خواهد شد کمک می‌کند.
 
از دیگر پروژه‌هایی که از جانب ناسا ایجاد خواهند شد می‌تواند به ژنراتور هیدروژن فشرده برای سپرهای دما نام برد که به انتقال بارهای بزرگ به مریخ کمک خواهد کرد. این سازمان علاوه بر این به کمانی لاکهید مارتین در ساخت سیستم‌های پرورش و رشد گیاه در فضا کمک خواهد کرد تا فضانوردان آینده بتوانند غذای خود را در فضا تولید و برداشت کنند.
 
کد مطلب: 57559
برچسب ها: ناسا
مرجع : www.engadget.com
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای