۰
plusresetminus
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹
مدیر شرکت عدسی سازی زایس:

دوربین تلفن‌های همراه همیشه محدود باقی خواهد ماند

ایتنا - دکتر مایکل کاشکی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی گروه زایس در این رابطه اظهار داشته است که: «نرم‌افزارهای درون آن بیشتر از سخت‌افزار است و ما برای تصویربرداری محاسباتی نرم‌افزار می‌سازیم.»
دوربین تلفن‌های همراه همیشه محدود باقی خواهد ماند
کمپانی زایس با تأکید بر تصویربرداری محاسباتی و سخت‌افزار پیشرفته، دوربین‌های تلفن‌های همراه را برای عکاسان حرفه‌ای آماده می‌کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از indianexpress، تلفن‌های همراه هوشمند در چند سال اخیر شاهد تحولات عظیمی بوده‌اند و البته روی جنبه‌های مختلف زندگی انسان‌ها هم تأثیرات زیادی داشته‌اند. تغییرات دوربین این تلفن های همراه هوشمند نیز موجب بهتر شدن تجربه عکاسی کاربران از دنیای اطرافشان بوده است. بااین‌حال برای پیشرفت دوربین‌های تلفن های همراه محدودیت‌های عظیمی وجود دارد.
 
اگرچه قابلیت‌های عکاسی دوربین‌های تلفن همراه بسیار محدود است اما تصویربرداری محاسباتی می‌تواند انقلابی در این صنعت ایجاد کند. دکتر مایکل کاشکی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی گروه زایس در این رابطه اظهار داشته است که:« نرم‌افزارهای درون آن بیشتر از سخت‌افزار است و ما برای تصویربرداری محاسباتی نرم‌افزار می‌سازیم.»
 
 
 
کمپانی‌هایی مانند گوگل، اپل و سامسونگ از این تغییرات فنی و ارگونومیک آگاه هستند و برای بهبود کیفیت تصاویر از نرم‌افزار و پردازش کامپیوتر کمک می‌گیرند. برای مقال گوگل در تصویربرداری محاسباتی ماهر شده است و تلفن همراه پیکسل 3 XL در این میان بهترین شاهد برای نحوه تأثیر نرم‌افزار و سخت‌افزار بر تصویربرداری دیجیتال است.
 
افزایش تعداد لنزهای دوربین یک تلفن همراه هوشمند هم روشی دیگر برای بهبود کیفیت تصویر است. هواوی P30 Pro در بدنه پشتی‌اش راداری چهار لنز دوربین است، سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس از سه لنز و نوکیا 9 PureView از پنج لنز برای تصویربرداری استفاده می‌کند. البته گفته می‌شود که اپل به‌زودی به جمع تولیدکنندگان تلفن های همراه هوشمند چند لنزی وارد خواهد شد اما چه‌کاری از این لنزها برمی‌آید؟
 
 ایده استفاده از چند لنز در یک دستگاه برای ساخت عکس‌های پیشرفته و تبدیل تلفن های همراه به دوربین‌های DSLR است. البته ازآنجایی‌که عمق تلفن های همراه کم است، نمی‌توان اندازه سنسورها را افزایش داد. به‌این‌ترتیب شرایط نور کم همیشه مشکل اصلی متخصصان بوده است.
 
اگرچه دوربین‌های تلفن های همراه امروزه از محبوبیت کافی برخوردارند اما تصویر بداری حرفه‌ای و هنرمندانه‌ای ارائه نمی‌دهند. اما زایس امیدوار است که بتواند در آینده‌ای نه‌چندان دور با فناوری ویژه خود بتواند عکاسان حرفه و نیمه حرفه را نیز از دوربین‌های تلفن های همراه هوشمند راضی کند.
 
کد مطلب: 57542
برچسب ها: دوربین
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است