۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷

افشای اطلاعات زد و بندهای آمازون در وزارت دفاع آمریکا

ایتنا - این گزارش تک‌صفحه‌ای درنتیجه نزاع بر سر پروژه 10 میلیون دلاری و ده‌ساله پنتاگون در رابطه با فناوری‌های محاسباتی است که هنوز نهایی نشده است. بر اساس این گزارش، به دلیل فساد و باندبازی در وزارت دفاع، آمازون به‌عنوان یکی از دو فینالیست فرایند مناقصه شده است.
افشای اطلاعات زد و بندهای آمازون در وزارت دفاع آمریکا
گزارش ارائه‌شده به دونالد ترامپ حاکی از آن است که به دلیل توطئه‌های عظیم جف بزوس، تنها گزینه باقی‌مانده برای قراردادهای اصلی با ارتش ایالات‌متحده کمپانی اوراکل است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی gizmodo، این گزارش تک‌صفحه‌ای درنتیجه نزاع بر سر پروژه 10 میلیون دلاری و ده‌ساله پنتاگون در رابطه با فناوری‌های محاسباتی است که هنوز نهایی نشده است. بر اساس این گزارش، به دلیل فساد و باندبازی در وزارت دفاع، آمازون به‌عنوان یکی از دو فینالیست  فرایند مناقصه شده است. البته هنوز مشخص نیست که این گزارش چگونه به کاخ سفید راه پیدا کرده است اما اخبار حاکی از آن هستند که اوراکل تمام تلاش خود را برای حفظ ارتباط نزدیک به مقامات ترامپ انجام می‌دهد.
 
 
 
این گزارش حاوی نمودار ویژه‌ای تحت عنوان "توطئه‌ای برای ایجاد انحصارطلبی ده‌ساله خدمات ابری وزارت دفاع" است که دربرگیرنده نمایش بصری اطلاعات اوراکل در رابطه با شبکه‌ای از افراد در داخل و خارج وزارت دفاع است که راه را برای برنده شدن آمازون در مناقصه قرارداد محاسبات ابری تحت عنوان زیرساخت دفاع عمومی مشترک  یا JEDI بازکرده‌اند. لازم به ذکر است که پیشنهاد اوراکل در این مناقصه به مرحله نهایی راه پیدا نکرد.
 
این چارت نشان‌دهنده شبکه‌ای از ارتباطات حرفه‌ای و شخصی میان کارمندان فعلی و سابق پنتاگون و آمازون به همراه اش کراتر و جیم ماتیس به‌عنوان وزرای سابق وزارت دفاع است. البته در این گزارش به‌هیچ‌عنوان اتهام به تخلف دیده نمی‌شود و تنها به نی نظمی ناخوشایندی تأکید دارد که موجب به وجود آمدن این شرایط شده است.
 
الیزا اسمیت به‌عنوان سخنگوی وزارت دفاع ایالات‌متحده در این رابطه اظهار داشته است که بررسی داخلی این گزارش نشان داد که هیچ اثر نامطلوبی برای فرآیند برنده شدن مناقصه JEDI وجود ندارد. بااین‌حال، اسمیت تأکید کرد که تخلفات اخلاقی بالقوه‌ای در رابطه با بازرس کل پنتاگون در این بررسی کشف‌ شده است که هنوز در دست بررسی است. 
 
کد مطلب: 57538
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام