۰
plusresetminus
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶

راه‌های افزایش سرعت کامپیوتر

ایتنا - بالا بردن سرعت سیستم‌های کامپیوتری دغدغه بسیاری از افراد است که این اتفاق به کمک تجهیزات هوشمند انجام می‌شود.
راه‌های افزایش سرعت کامپیوتر

استفاده از رایانه‌ هوشمند و با سرعت بالا از دغدغه‌ این روزهای جوانان فناور است.
باتوجه به بالا رفتن نرخ ارز خرید رایانه شخصی سخت شده است، به همین دلیل باید همان رایانه‌های قدیمی را جدید کرد و دستی روی سر آن‌ها کشید.

به گزارش ایتنا از تابناک، بسیاری از جوانان در گذشته فکر می‌کردند که استفاده از رم‌هایی با حجم بالا می‌تواند سیستم رایانه‌ای را سرعت ببخشد اما به تازگی مخترعان موفق به تولید وسایل جانبی شده‌اند که سرعت بالایی دارد و سرعت کامپیوتر شما را تا ۳۰ برابر افزایش  می‌دهد.

 هرچه سن رایانه بالا برود، سرعت آن‌ پایین می‌آید اما  عوض کردن  قطعات کامپیوتر می‌تواند بهترین گزینه برای بالابردن  سرعت سیستم‌های رایانه‌ای باشد؛ جایگزینی که به بودجه هنگفت احتیاج ندارد و سریعا انجام می‌شود.

هرچه قطعات به روزتر باشند و سرعت آن‌ها بالاتر برود می‌توان سیستم سرعت بالاتری داشت. بالا بردن حجم رم  سیستم‌ها آن قدر که باید سرعت را بهبود نمی‌بخشد اما به کمک حافظه‌های SSD می‌توان سرعت سیستم خود را بالا برد.
به عبارتی دیگر پر بودن حافظه می‌تواند منجر به کاهش سرعت عملکرد سیستم شود و از طریق نسل جدید حافظه‌ها می‌توان این مشکل را برطرف ساخت.

همچنین خنک نگه داشتن سیستم‌های کامپیوتری هم از دیگر عوامل مهمی است که مجبر به افزایش رایانه‌ها می‌شود؛ آسیب دیدن فن‌های به کار رفته در کیس کامپیوتر حرارت سیستم را بالا برده و سرعت را پایین می‌آورد.

ویروس‌ها و بدافزارها از جمله عوامل مهم تاثیرگذار در کند شدن سیستم‌هاهستند؛ نصب یک ویروس کش قوی روی رایانه برای تمام سیستم‌ها مهم است البته باید حواستان باشد مکه برای دانلود مطالب مورد نظرتان حتما وارد سایت‌های معتبر شوید؛ بسیاری از لینک‌های دانلود تله‌ای برای ورود ویروس‌ها به سیستم شما هستند.
کد مطلب: 57527
برچسب ها: کامپیوتر رایانه
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام