۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴

همکاری اپل، گوگل و مایکروسافت برای پرتابل کردن دیتا

ایتنا- اپل در راستای پروژه‌ای باهدف انتقال راحت اطلاعات به داخل و خارج از سرویس‌های آنلاین با کمپانی‌های فیس‌بوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر همکاری می‌کند.
همکاری اپل، گوگل و مایکروسافت برای پرتابل کردن دیتا
اپل در راستای پروژه‌ای باهدف انتقال راحت اطلاعات به داخل و خارج از سرویس‌های آنلاین با کمپانی‌های فیس‌بوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر همکاری می‌کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، کمپانی اپل به‌صورت رسمی به پروژه انتقال داده (Data Transfer Project) یا به‌اختصار DTP که در جولای سال 2018 آغاز به کار کرد، ملحق شده است.
اطلاعات ارائه‌ شده در وب‌سایت پروژه DTP حاکی از آن است که هدف اصلی این پروژه ساخت یک فریم ورک رایج با کد متن‌باز است که می‌تواند دو سرویس آنلاین را به یکدیگر متصل کرده و به کاربر اجازه بدهد تا به‌صورت یکپارچه به انتقال داده میان این دو پلتفرم بپردازد.
 
 
 
این پروژه از API های حال حاضر پلتفرم‌ها و روش‌های شناسایی رایج برای دسترسی به داده‌ها و انتقال آنها به یک فرمت رایج استفاده می‌کند.
اطلاعات به‌ دست‌ آمده از این گروه نشان می‌دهد که همکاران و جامعه متن‌باز این پروژه تاکنون بیش از 42000 خط کد را به این سیستم وارد کرده و بیش از 1500 فایل را تغییر داده‌اند.
 
این پروژه هنوز در مرحله توسعه بسیار فعالانه قرار داد، اما می‌توانید پیشرفت آن را در گیت هاب دنبال کنید.
علاوه بر این علاقه‌مندان به فناوری‌های جدید می‌توانند این سیستم را از طریق  Docker و Code امتحان کنند.

البته دستورالعمل‌های وب‌سایت DTP حاکی از آن است که به‌منظور انتقال اطلاعات میان دو سرویس به کلیدهای API آنها نیاز خواهید داشت.
 
کد مطلب: 57491
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام