۰
plusresetminus
جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹

افزایش 60 درصدی دزدی پسورد در طی یک سال

ایتنا - بر اساس تحقیق جدید کسپرسکی، نرم‌افزارهای مخربی که قصد دزدیدن پسوردهای کاربران را دارند روزبه‌روز در حال افزایش‌ هستند.
افزایش 60 درصدی دزدی پسورد در طی یک سال
گزارش‌های کسپرسکی حاکی از آن است که شمار نرم‌افزارهای مرتبط با دزدی پسورد از سال 2018 تا سال 2019 میلادی 60 درصد افزایش داشته است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از  cnet، بر اساس تحقیق جدید کسپرسکی، نرم‌افزارهای مخربی که قصد دزدیدن پسوردهای کاربران را دارند روزبه‌روز در حال افزایش‌اند.
 
در همین راستا تعداد کاربران متأثر از نرم‌افزارهای دزدی پسورد در نیمه اول سال 2018 میلادی 600 هزار نفر بود و این رقم در بازه زمانی مشابه سال 2019 میلادی به 690 هزار نفر رسیده است. به‌این‌ترتیب در طی یک سال با افزایش 60 درصدی دزدی پسورد مواجه بودیم.
 
این نرم‌افزارها درواقع تروجان‌ها یا بدافزارهایی هستند که اطلاعات حساس نظیر شماره کارت اعتباری افراد یا قابلیت‌های تکمیل خودکار اطلاعات در مرورگرها را هدف قرار می‌دهند و از آسیب‌پذیری‌های درون آن‌ها سو استفاده می‌کنند.
 
 
 برای مثال 25 درصد از افرادی که با این نوع حمله مواجه شده‌اند تحت تأثیر بدافزاری به نام  Azorult قرار گرفتند که به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین نرم‌افزارهای دزدی پسورد در فروم های روسیه شناخته می‌شود.
 
البته فراگیرترین بدافزارهای دزدی پسورد کامپیوتر کاربر را نشانه می‌گیرد. درباره دلیل این امر در این گزارش آمده است که :« حقیقت این است که فایل‌هایی که بیش از همه موردنیاز کاربر است در آنجا ذخیره می‌شود و در میان آن‌ها ممکن است فایل متنی وجود داشته باشد که حاوی پسوردهایی است که بیش از همه مورداستفاده کاربر است.»
 
 یکی از اصلی‌ترین راهکارهای مبارزه با دزدی پسورد از طریق وب این است که قابلیت ذخیره خودکار پسورد مرورگرتان را خاموش‌کنید و به‌جای آن از یک پسورد منیجر مطمئن استفاده کنید.
 
کد مطلب: 57478
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام