۰
plusresetminus
شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۸

توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری دیگر حق به‌روزرسانی برنامه‌های خود روی ویندوزفون 8.x را نخواهند داشت

ایتنا- نرم‌افزارهای ویندوزفون نسخه 8 که هنوز روی این سیستم‌ عامل کار می‌کنند، از این‌ پس به‌روزرسانی جدیدی دریافت نخواهند کرد.
توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری دیگر حق به‌روزرسانی برنامه‌های خود روی ویندوزفون 8.x را نخواهند داشت
نرم‌افزارهای ویندوزفون نسخه 8 و 8.1 که هنوز روی این سیستم‌ عامل کار می‌کنند، ازاین‌پس به‌روزرسانی جدیدی دریافت نخواهند کرد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی windowscentral، نرم‌افزارهای ویندوزفون نسخه 8 و 8.1 که روی دستگاه‌های مجهز به این سیستم‌ عامل نصب شده‌اند، از این‌ پس نمی‌توانند به‌روزرسانی جدیدی دریافت کنند.
 
کمپانی مایکروسافت در ماه اوت سال 2018 میلادی، روزهای ویژه‌ای را برای پایان به‌روزرسانی بسته‌های نرم‌افزاری بر سیستم عامل ویندوزفون 8 و ویندوزفون 8.1 مشخص کرد.
یکم جولای اولین روزی بود که به‌طور مستقیم بر توانایی عرضه به‌روزرسانی برای سخت‌افزارهای قدیمی تأثیر می‌گذاشت.
 
 
 
البته توسعه‌دهندگان هنوز می‌توانند به‌روزرسانی‌های خود را برای تمامی نرم‌افزارها از قبیل نرم‌افزارهای ویندوزفون نسخه 8 و 8.1 و قبل‌تر عرضه کنند، اما این به‌روزرسانی‌ها تنها برای کاربران دستگاه‌های مجهز به ویندوز 10 نمایش داده خواهد شد.
به‌ این‌ ترتیب، نرم‌افزارهای ویندوزفون 8 و 8.1 و قبل‌تر تنها در صورتی می‌توانند به‌روزرسانی جدید دریافت کنند که روی سیستم‌ عامل ویندوز 10 موبایل اجرا بشوند.
 
البته این تغییرات کاربران زیادی را تحت تأثیر قرار نخواهد داد، زیرا شمار افرادی که هنوز از ویندوزفون استفاده می‌کنند بسیار کم است.
با این‌ حال این تصمیم مایکروسافت منجر به اعمال تغییراتی در نرم‌افزارهای فیس‌بوک مسنجر و واتس‌اپ می‌شود. همچنین واتس‌اپ پشتیبانی از ویندوزفون را در پایان سال 2019 میلادی از دست خواهد داد.
 
کد مطلب: 57476
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام