۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰

کلاهبرداری از ارز مجازی فیس‌بوک

ایتنا - در شرایطی که فیس‌بوک هنوز از ارز دیجیتال خود موسوم به لیبرا رونمایی نکرده، برخی افراد کلاه بردار تبلیغ برای این ارز را در خود فیس بوک با هدف فریب کاربران آغاز کرده‌اند.
کلاهبرداری از ارز مجازی فیس‌بوک

 ارز دیجیتال فیس‌بوک موسوم به لیبرا هنوز به طور رسمی عرضه نشده و مخالفت های بسیاری در این زمینه در دولت و بخش خصوصی آمریکا وجود دارد، اما انبوهی از تبلیغات فریبنده در این زمینه در فضای مجازی و حتی در خود فیس بوک آغاز شده و وب‌سایت‌های مختلفی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.

 به گزارش ایتنا از فارس، فیس‌بوک هم اکنون در تلاش برای راضی کردن کنگره آمریکا برای موافقت با عرضه لیبرا است، ولی حالا یک مانع جدی‌تر برای استفاده از لیبرا به وجود آمده و آن کلاه برداران دنیای مجازی هستند.

ده‌ها صفحه قلابی در اینترنت تبلیغاتی در زمینه فروش لیبرا را منتشر کرده‌اند و بسیاری از آنها در اینستگرام و فیس‌بوک فعالیت دارند. در این صفحه ها از لوگوی فیس‌بوک و محتوایی با ظاهر حرفه‌ای استفاده شده است. در تعدادی از این صفحه ها ادعا شده که سکه‌های لیبرا با تخفیف ویژه فروخته می‌شود و هنوز هیچ تلاشی برای مقابله با محتوای صفحات مذکور به عمل نیامده است.

فیس‌بوک روز گذشته تعدادی از این صفحات را حذف کرده، اما هنوز بسیاری از آنها در این شبکه اجتماعی و دیگر شبکه‌های اجتماعی در حال فعالیت و دروغ پراکنی هستند.
کد مطلب: 57468
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام